Alnatura Alnatura luomu tomaatti-basilikalevite, 110 g

Etelän makuja jokaiseen suupalaan

1,89 €

(17,18 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 110 g

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään keskiviikkona kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Mausteisen täyteläinen maku
  • Luomulaatua
  • Levitteeksi tai kastikkeen pohjaksi
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomuspeltitikut seesamin ja mustakuminan kera, 150 g

Alnatura Alnatura luomu tomaatti-basilikalevite, 110 g 1,89 € (17,18 € / kg)
Alnatura Luomuspeltitikut seesamin ja mustakuminan kera, 150 g 2,09 € (13,93 € / kg)
Kokonaishinta: 3,98 €
Kuvaus

Alnaturan luomu tomaatti-basilikalevite hurmaa mausteisen täyteläisellä maullaan. Aromaattiset tomaatit ja basilika tekevät jokaisesta suupalasta todellisen makuelämyksen. Levite sopii mainiosti leivän päälle, mutta myös tomaattikastikkeen pohjaksi.

Tuotenro.: XPI-MM-119661
Sisältö: 110 g
EAN: 4104420035768
Valmistajan nro: 119661
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: levite
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa, Käytä nopeasti avaamisen jälkeen
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: H – Pähkinät
Ainesosat

auringonkukkaöljy[1], Vesi, 13 % Tuplaväkevöity tomaattipyree, paprika[1], Sipuli[1], 9 % basilika[1], Valkoviinietikka[1], Maissitärkkelys[1], raaka ruokosokeri[1], Meersalz, Sakeuttamisaine (Guarkumijauho[1]), rypsiöljy[1], valkosipuli[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1047 / 250 kj / kcal
rasva 22 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 2,7 g
hiilihydraatit 11 g
  josta sokeri 6,6 g
kuidut 1,7 g
proteiini 1,2 g
suola 1,4 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura luomu tomaatti-basilikalevite

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder