Alnatura Luomumansikat pakastekuivattuina, 20 g

Hedelmäiset mansikat hellävaraisesti pakastekuivattuina

3,39 €

(169,50 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 20 g

Jälleen varastossa alkaen 05. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Viipaloituina
  • Rapeita ja erityisen hedelmäisiä
  • Mysliin, jogurttiin ja muihin herkkuihin
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: OPI FRUTTA Pesca "come fresca", 18 g

Alnatura Luomumansikat pakastekuivattuina, 20 g 3,39 € (169,50 € / kg)
OPI FRUTTA Pesca "come fresca", 18 g 2,49 € (138,33 € / kg)
Kokonaishinta: 5,88 €
Kuvaus

Alnaturan pakastekuivatut luomumansikat tuovat auringon kypsyttämien mansikoiden täyteläisen hedelmäisen aromin herkullisen rapeassa muodossa. Hellävarainen pakastekuivaus säilyttää marjojen maun ja luonnollisen makeuden. Käytä niitä monipuolisesti esimerkiksi myslissä, jogurtissa ja smoothieissa tai jäätelön rapeana viimeistelynä.

Tuotenro.: XPI-MM-243314
Sisältö: 20 g
EAN: 4104420257467
Valmistajan nro: 243314
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Hedelmät & kuivatut hedelmät
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: A – Gluteeni, E – Maapähkinät, H – Pähkinät, N – Seesaminsiemenet
Ainesosat

Erdbeeren[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1478 / 353 kj / kcal
rasva 2,2 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0 g
hiilihydraatit 67 g
  josta sokeri 49 g
kuidut 19 g
proteiini 6,7 g
suola 0,01 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomumansikat pakastekuivattuina

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder