Alnatura Luomu-taatelibrowniepatukka, 34 g

Voimakas makuelämys ja mehevä rakenne

1,29 €

(37,94 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 34 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomulaatua
  • Vegaaninen
  • 2 kappaletta pakkauksessa
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu Mango-kaurapatukka, 60 g

Alnatura Luomu-taatelibrowniepatukka, 34 g 1,29 € (37,94 € / kg)
Alnatura Luomu Mango-kaurapatukka, 60 g 1,49 € (24,83 € / kg)
Kokonaishinta: 2,78 €
Kuvaus

Voimakas suklaan maku herkullisen mehevän browniepatukan muodossa. Kuulostaa hyvältä? Sitä se myös on!

Alnatura-luomu-taatelibrowniepatukka on täydellinen vegaaninen herkkuhetki päivän lomassa. Taatelit, kaakao ja bourbonvanilja saavat ylleen hienostunutta tummaa suklaata. Kaikki ainesosat ovat peräisin luonnonmukaisesta viljelystä. Jokainen pakkaus sisältää 2 patukkaa.

Tuotenro.: XPI-MM-229608
Sisältö: 34 g
EAN: 40045092
Valmistajan nro: 229608
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Patukat, Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: A – Gluteeni, C – Kananmuna, F – Soijapavut, G – Maito, H – Pähkinät, N – Seesaminsiemenet, P – Lupiinipavut
Ainesosat

61 % kuivatut taatelit[1], 20 % Zartbitterschokolade[1] (kaakaomassa[1], raaka ruokosokeri[1], kaakaovoi[1]), 10 % Kakaopulver stark entölt[1], 8 % taatelimehutiiviste[1], Bourbon-Vanilleschoten gemahlen[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1482 / 354 kj / kcal
rasva 10 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 6,1 g
hiilihydraatit 54 g
  josta sokeri 5 g
proteiini 5,6 g
suola 0,03 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu-taatelibrowniepatukka

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder