Alnatura Alnaturan luomu-tomaattilevite, 180 g

Kermainen, tomaattinen ja hedelmäinen

2,09 €

(11,61 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 180 g

Vielä 4 kpl varastossa

Toimitus keskiviikkona, 07. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomulaatu
  • Sopii myös dipiksi tai kastikkeeksi
  • Vegaaninen
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomuspeltitikut seesamin ja mustakuminan kera, 150 g

Alnatura Alnaturan luomu-tomaattilevite, 180 g 2,09 € (11,61 € / kg)
Alnatura Luomuspeltitikut seesamin ja mustakuminan kera, 150 g 2,09 € (13,93 € / kg)
Kokonaishinta: 4,18 €
Kuvaus

Vegaaninen Alnatura-luomu-tomaattilevite hurmaa kermaisella koostumuksellaan ja hedelmäisen täyteläisellä tomaatin maullaan. Hienoksi jauhetut auringonkukansiemenet ja yrtit viimeistelevät tomaattien aromin. Levite sopii mainiosti leivän päälle, mutta myös dipiksi tai kastikkeen pohjaksi.

Tuotenro.: XPI-MM-215976
Sisältö: 180 g
EAN: 4104420239098
Valmistajan nro: 215976
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: levite
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Käytä nopeasti avaamisen jälkeen
Ainesosat

30 % tomaatti[1], 20 % auringonkukansiemen[1], 14 % Yksinkertaisesti tiivistettyä tomaattipyrettä, auringonkukkaöljy[1], Sipuli[1], Vesi, Sitruunamehu sitruunamehutiivisteestä[1], tomaattijauhe[1], agavemehutiiviste[1], Tomaattimehutiiviste[1], Speisesalz, valkosipuli[1], yrtit[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1168 / 279 kj / kcal
rasva 24 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 2,3 g
hiilihydraatit 8,1 g
  josta sokeri 7,4 g
kuidut 2,9 g
proteiini 6,1 g
suola 1,3 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnaturan luomu-tomaattilevite