Alnatura Luomu tomaattikuutiot yrteillä, 240 g

Auringossa kypsyneet italialaiset tomaatit tölkissä

1,39 €

(5,79 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 240 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 06. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Basilikan ja oreganon vivahteet
  • Tyypilliset välimerelliset aromit
  • Monipuolisiin ruokaideoihin
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu Dauno Gargano SAN, Italia, 500 ml

Alnatura Luomu tomaattikuutiot yrteillä, 240 g 1,39 € (5,79 € / kg)
Alnatura Luomu Dauno Gargano SAN, Italia, 500 ml 13,29 € (26,58 € / l)
Kokonaishinta: 14,68 €
Kuvaus

Tölkkiin pakatut, vastapoimitut tomaatit yhdistyvät basilikan ja oreganon hienostuneen raikkaaseen mausteisuuteen. Italiassa auringossa kypsyneet tomaatit tarjoavat erityisen täyteläisen välimerellisen aromin esimerkiksi pizzoihin ja bruschettaan sekä keittoihin ja kastikkeisiin. Täydellinen pohja seuraavaan italialaiseen illanviettoon ystävien kanssa.

Tuotenro.: XPI-MM-144433
Sisältö: 240 g
EAN: 4104420244665
Valmistajan nro: 144433
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Käytä nopeasti avaamisen jälkeen
Ainesosat

tomaattipaloja[1], tomaattimehu[1], basilika[1], oregano (Origanum vulgare)[1], Sitruunahappo (E330)[2]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
  2. Happamuudensäätöaineet
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 109 / 26 kj / kcal
rasva 0 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0 g
hiilihydraatit 4,8 g
  josta sokeri 4,4 g
kuidut 1,7 g
proteiini 1 g
suola 0,03 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu tomaattikuutiot yrteillä