Alnatura Luomubulgur, 500 g

Rouhittu durumvehnän suurimo

2,19 €

(4,38 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 500 g

Jälleen varastossa alkaen 06. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Esikypsennetty ja rouhittu
  • Monipuolisiin resepteihin
  • Helppo valmistaa
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu vuorilinssit, 400 g

Alnatura Luomubulgur, 500 g 2,19 € (4,38 € / kg)
Alnatura Luomu vuorilinssit, 400 g 2,49 € (6,23 € / kg)
Kokonaishinta: 4,68 €
Kuvaus

Bulgur on nopean ruoanlaiton ystävän luottotuote ja monipuolinen ainesosa, joka sopii jokaiseen ruokakaappiin. Esikypsennetty ja rouhittu durumvehnän suurimo valmistuu noin 10 minuutissa ilman ylimääräistä vaivannäköä. Pähkinäinen aromi sopii täydellisesti kasvisten tai kanan lisukkeeksi. Kokeile bulguria myös salaateissa, laatikkoruoissa, keitoissa ja itämaisissa ruokalajeissa.

Valmistusohje:
Kiehauta 150 g bulguria kaksinkertaisessa määrässä suolattua vettä ja anna hautua noin 10 minuuttia.

Tuotenro.: XPI-MM-116345
Sisältö: 500 g
EAN: 4104420241244
Valmistajan nro: 116345
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut, M – Sinappi, P – Lupiinipavut
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1428 / 341 kj / kcal
rasva 1 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,2 g
hiilihydraatit 69 g
  josta sokeri 0,8 g
kuidut 10 g
proteiini 9 g
suola 0,13 g
natrium 0,02 g
Ainesosat

bulguri [1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta

Saattaa sisältää jäämiä soijasta, sinapista ja lupiinista.

Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomubulgur

4,5 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
1 (50%)
4 tähteä
1 (50%)
3 tähteä
0 (0%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
0 (0%)

2 arvostelua

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder