Alnatura Luomukikherneet lasipurkissa, 330 g

Itämaisen keittiön suosikki

1,43 € 1,59 € -10%

(4,33 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 330 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Valmiiksi keitetty
  • Hienostuneen pähkinäinen maku
  • Hummukseen ja falafeleihin
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Alnatura-luomupunaiset kidneypavut lasipurkissa, 240 g

Alnatura Luomukikherneet lasipurkissa, 330 g 1,43 € (4,33 € / kg)
Alnatura Alnatura-luomupunaiset kidneypavut lasipurkissa, 240 g 1,52 € (6,33 € / kg)
Kokonaishinta: 2,95 €
Kuvaus

Kikherneitä käytetään itämaisessa keittiössä niiden hienostuneen pähkinäisen maun ansiosta. Kikherneet sopivat erinomaisesti hummuksen ja falafelien valmistukseen, mutta ne tuovat herkullista täyteläisyyttä myös salaatteihin, keittoihin ja kasvisruokiin. Alnaturan luomukikherneet lasipurkissa ovat valmiiksi keitettyjä – ne tarvitsee vain lämmittää.

Tuotenro.: XPI-MM-225540
Sisältö: 330 g
EAN: 4104420230224
Valmistajan nro: 225540
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Kuitupitoinen
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Käytä nopeasti avaamisen jälkeen
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 536 / 128 kj / kcal
rasva 2,7 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,5 g
hiilihydraatit 15 g
  josta sokeri 0,5 g
kuidut 4 g
proteiini 9 g
suola 0,35 g
Ainesosat

kikherne[1], juomavesi, Meersalz

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomukikherneet lasipurkissa

5,0 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
1 (100%)
4 tähteä
0 (0%)
3 tähteä
0 (0%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
0 (0%)

1 arvostelu

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder