Govinda Vegaanisia luomutryffeleitä, Mokka-nougat (70 g)

Hienostunut herkku sinulle tai jaettavaksi

3,95 € 4,39 € -10%

(56,43 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: Mokka-nougat

Varastossa

Toimitus keskiviikkona, 14. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Ominaisuudet ja edut

    • Tumma suklaa
    • Hedelmäiset täytteet
    • Gluteeniton
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu-minttitäytesuklaa, 100 g

Govinda Vegaanisia luomutryffeleitä, Mokka-nougat (70 g) 3,95 € (56,43 € / kg)
Alnatura Luomu-minttitäytesuklaa, 100 g 2,60 € (26,00 € / kg)
Kokonaishinta: 6,55 €
Kuvaus

Nauti tästä hienostuneesta herkusta ihan yksin tai jaa se läheistesi kanssa! Govindan vegaaniset ja gluteenittomat luomutryffelit hurmaavat parhaalla tummalla suklaalla ja hedelmäisillä täytteillä. Ne valmistetaan Govindan omassa tehtaassa korkealaatuisista luomuraaka-aineista.

Tuotenro.: XAY-GOV-H736
Sisältö: 70 g
EAN: 4038507011768
Valmistajan nro: H736
Merkki: Govinda
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Laktoositon
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Ayurveda tuotetyypit: Elintarvike
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1855 / 443 kj / kcal
rasva 20 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 7,6 g
hiilihydraatit 60 g
  josta sokeri 44 g
kuidut 9,5 g
proteiini 4,6 g
suola 0,28 g
Ainesosat

45,6 % Datteln[2], 20 % Tummasuklaapeite (kaakaomassa[2], raaka ruokosokeri[2], kaakaovoi[2]), 17 % Nougat[2] (raaka ruokosokeri[2], hasselpähkinöitä[2], kaakaovoi[2], kaakaomassa[2]), Erdmandeln[2], Sonnenblumenöl[2], riisisiirappi[2], 1,8 % kahviuute[2], 1 % Päällyste (valkoinen)[2] (raaka ruokosokeri[2], kaakaovoi[2], Riisijuomajauhe[2] (riisi[2], Sonnenblumenöl[2], suola)), Kokosraspel[2], kookosjauhe[2] (kookostahna[2], Kokosnussmilch[2], Kokosmehl[2]), sitruunajauhe[2] (sitruunamehutiiviste[2], Maissitärkkelys[2], Sokeri[2]), Vaniljatankojauhe[2], auringonkukan lesitiini[1], vuorisuola

  1. Emulgointiaine / kontrolloidusta luomuviljelystä
  2. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä

Kaakaota: vähintään 60 % tummasuklaakuorrutteessa. Saattaa sisältää jäämiä muista pähkinöistä ja seesamista.

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Saksa, www.govinda-natur.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Govinda Vegaanisia luomutryffeleitä

1 kirjoitettu arvostelu muulla kielellä

5,0 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
1 (100%)
4 tähteä
0 (0%)
3 tähteä
0 (0%)
2 tähteä
0 (0%)
1 tähti
0 (0%)

1 arvostelu

Kielellä suomiei ole yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 1 arvostelu löytyy muulla kielellä.


Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder