Natural Power Vegan Protein 1000 g, Suklaa (1.000 g)
Puhdasta kasviproteiinijauhetta
30,99 €
(30,99 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 25 g proteiinia annosta kohden
- Korkea BCAA-pitoisuus
- Ihanteellinen liukoisuus
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Vegan Protein on kasviperäinen proteiinijauhe, joka perustuu korkealaatuiseen soijaproteiini-isolaattiin ja yhdistyy riisi- ja herneproteiineihin. Täydellisen aminohappoprofiilinsa ansiosta voidaan taata korkea BCAA-pitoisuus. Jauhe erottuu myös erinomaisella liukoisuudellaan ja maullaan.
Valmistus:
Sekoita yksi annos, 25 g proteiinijauhetta (noin 3 kukkurallista ruokalusikallista), 250 ml:aan vettä.
Käyttötavat:
- Heti ennen treeniä
- Treeni jälkeen
- Välipalana
- 1–3 pirtelöä päivittäin
Lisäksi Vegan Protein sopii erinomaisesti erilaisten jälkiruokien rikastamiseen.
| Tuotenro.: | NP-1903420 |
|---|---|
| Sisältö: | 1.000 g |
| EAN: | 9007776044970 |
| Valmistajan nro: | 1903420 |
| Merkki: | Natural Power |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Kasviproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| valiini | 3,95 g |
| Isoleucin | 3,66 g |
| leusiini | 6,45 g |
| fenyylialaniini | 4 g |
| treoniini | 2,93 g |
| metioniini | 1 g |
| lysiini | 4,75 g |
| tryptofaani | 0,96 g |
| asparagiinihappo | 8,58 g |
| seriini | 3,86 g |
| glutamiinihappo | 14,18 g |
| proliini | 3,78 g |
| glysiini | 3,11 g |
| alaniini | 3,2 g |
| tyrosiini | 2,84 g |
| histidiini | 1,94 g |
| arginiini | 5,7 g |
| Cysteine | 0,98 g |
Ainesosat
soijaisolaatti[1] (Schwefeldioxid), aromi, 5 % kaakaojauhe, Kasviproteiini[1] (riisi, Herneet), aminohapposekoitus (L-leusiini, L-Valin, L-Lysin HCl, L-fenyylialaniini, L-Threonin, L-Isoleucin, L-Histidin, L-Methionin, L-tryptofaani), jauhetut psylliuminkuoret, makeutusaine (sukraloosi)
- Muiden alkuperämaiden pääainesosat
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Almi GmbH, Hörschinger Straße 1, 4064, Oftering, Itävalta, office@naturalpower.at, www.naturalpower.at |
|---|