Natural Power Vegan Protein 1000 g, pistaasi (1.000 g)
Puhdasta kasviproteiinijauhetta
30,99 €
(30,99 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 25 g proteiinia annosta kohden
- Korkea BCAA-pitoisuus
- Ihanteellinen liukoisuus
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Vegan Protein on kasviperäinen proteiinijauhe, joka perustuu korkealaatuiseen soijaproteiini-isolaattiin ja yhdistyy riisi- ja herneproteiineihin. Täydellisen aminohappoprofiilinsa ansiosta voidaan taata korkea BCAA-pitoisuus. Jauhe erottuu myös erinomaisella liukoisuudellaan ja maullaan.
Valmistus:
Sekoita yksi annos, 25 g proteiinijauhetta (noin 3 kukkurallista ruokalusikallista), 250 ml:aan vettä.
Käyttötavat:
- Heti ennen treeniä
- Treeni jälkeen
- Välipalana
- 1–3 pirtelöä päivittäin
Lisäksi Vegan Protein sopii erinomaisesti erilaisten jälkiruokien rikastamiseen.
| Tuotenro.: | NP-1900832 |
|---|---|
| Sisältö: | 1.000 g |
| EAN: | 9007776045021 |
| Valmistajan nro: | 1903426 |
| Merkki: | Natural Power |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Kasviproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (30 g) |
|---|---|---|
| energia | 1666 / 398 kj / kcal | 498 / 119 kj / kcal |
| rasva | 3,6 g | 1,1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,9 g | 0,3 g |
| hiilihydraatit | 3,1 g | 0,9 g |
| josta sokeri | 1 g | 0,3 g |
| | 87 g | 26 g |
| suola | 2,9 g | 0,87 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| L-valiini | 4,36 g |
| L-Isoleucin | 4 g |
| leusiini | 6,78 g |
| L-fenyylialaniini | 4,3 g |
| L-treoniini | 3,15 g |
| metioniini | 1,07 g |
| L-lysiini | 5,14 g |
| tryptofaani | 1,04 g |
| L-asparagiinihappo | 9,53 g |
| L-seriini | 4,29 g |
| L-glutamiinihappo | 15,73 g |
| L-proliini | 4,19 g |
| glysiini | 3,44 g |
| L-alaniini | 3,54 g |
| L-tyrosiini | 3,17 g |
| L-histidiini | 2,11 g |
| L-arginiini | 6,032 g |
| Cysteine | 1,05 g |
Ainesosat
soijaisolaatti, riisiproteiini, herneproteiini, aromi, aminohapposekoitus (L-Leucin, L-valiini, L-lysiini, L-fenyylialaniini, L-treoniini, L-isoleusiini, L-histidiini, L-metioniini, L-tryptofaani), jauhetut psylliuminkuoret, Safloritiiviste[1], spirulinauute[1], sukraloosi[2], Acesulfam-K[2], stevioglykosidi[2]
- färbende Lebensmittel
- Süßungsmittel
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Almi GmbH, Hörschinger Straße 1, 4064, Oftering, Itävalta, office@naturalpower.at, www.naturalpower.at |
|---|