nu3 EAA-jauhe, Vesimeloni (400 g)
Amino-buusti jokaiseen treeniin
26,59 € 27,99 € -5%
(66,48 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 4,6 g EAA:ta per annos
- Ilman sokeria, vegaaninen & laktoositon
- Hedelmäinen maku, erinomainen liukoisuus
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Laktoositon
Kuvaus
Maksimoi harjoittelusi ylimääräisellä annoksella välttämättömiä aminohappoja. Nu3 EAA-jauhe tarjoaa sinulle kaiken, mitä tarvitset urheilullisten tavoitteidesi saavuttamiseksi – ilman lisättyä sokeria ja 100 % vegaanisesti.
- 4,6 g EAA:ta per annos – sisältää 3 g BCAA:ta 2:1:1-suhteessa
- Ihanteellinen ennen harjoitusta tai sen aikana
- Raikas maku
- Hyvä liukoisuus – täydellinen shakerissa
- Ei eläinperäisiä aineosia & laktoositon
Valmistus & käyttöohje:
Sekoita yksinkertaisesti 1 mittalusikallinen (10 g) 300 ml vettä ja nauti raikkaan kevyestä treenijuomasta. Parhaan tuloksen saat, kun nautit juoman suoraan ennen tai harjoituksen aikana.
| Tuotenro.: | nu3-20358 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 4260593954685 |
| Valmistajan nro: | NU3_20358 |
| Merkki: | nu3 |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus, Kestävyys, Lihasmuotoilu |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Laktoositon |
| Allergeenit: | Laktoositon |
| Tuotelajit: | Aminohapot |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen, ei sisällä liivatetta, ILMAN säilöntäaineita, Ilman arominvahventeita |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | A – Gluteeni, C – Kananmuna, F – Soijapavut, G – Maito |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat
Inuliini, 15 % L-leusiini, Happamointiaine (Sitruunahappo (E330), (L+)-Viinihappo (E334), omenahappo), L-Isoleucin, L-Valin, 5 % L-lysiinihydrokloridi, 4 % L-fenyylialaniini, 4 % L-Histidin, aromi, 2 % L-Threonin, 1,6 % L-Methionin, makeutusaine (Asesulfaami-K, sukraloosi), Säureregulator (Natriumhydrogencarbonat), 0,5 % L-tryptofaani, Paakkuuntumisenestoaine (Siliciumdioxid), väritysruoka (Punajuurijauhe), Emulgator (auringonkukan lesitiini)
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (10 g) |
|---|---|
| BCAA | 3 g |
| L-histidiini | 0,4 g |
| L-Isoleucin | 0,75 g |
| L-leusiini | 1,5 g |
| L-metioniini | 0,16 g |
| L-fenyylialaniini | 0,4 g |
| L-treoniini | 0,2 g |
| L-tryptofaani | 0,05 g |
| L-valiini | 0,75 g |
| lysiini | 0,4 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | nu3 GmbH, Brückenstrasse 5, 10179, Berlin, Saksa, www.nu3.de |
|---|