nutri + Vegaaninen 6K-proteiinijauhe, Banaani (1.000 g)
Proteiinia soijasta, vehnästä, riisistä, herneistä, auringonkukan siemenistä ja manteleista
33,99 €
(33,99 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 6 kasvipohjaista proteiinin lähdettä
- Vähintään 20 g proteiinia annosta kohden
- Ihanteellinen urheilulliseen arkeen
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Laktoositon
Kuvaus
Kasvipohjainen proteiinijauhe soijasta, vehnästä, riisistä, herneistä, auringonkukan siemenistä ja manteleista – monipuoliseen ja tasapainoiseen ruokavalioon.
Noin 23 g proteiineja annosta kohden* tukee proteiinipitoista ruokavaliota – oli kyseessä treeni, toimisto tai koti. Sekoita vain shake tai rikasta smoothieta, puuroa, mysliä tai jogurttia lisäkasviproteiinilla.
Nauti suosikkimakua nyt kätevässä 1000 g:n säästöpakkauksessa.
Käyttösuositus:
30 g jauhetta 300 ml vettä tai kasvipohjaista juomaa. Suositellaan nauttimaan harjoittelun jälkeen.
Valmistusohje:
Kaada neste shakeriin ja lisää 30 g jauhetta. Ravista huolellisesti, kunnes jauhe on täysin liuennut. Valmistukseen suositellaan proteiinishakeria.
*Riippuen mausta
| Tuotenro.: | nupl-X000UR26S5 |
|---|---|
| Sisältö: | 1.000 g |
| EAN: | 4260351433117 |
| Valmistajan nro: | X000UR26S5 |
| Merkki: | nutri + |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Laktoositon |
| Allergeenit: | Laktoositon |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | geenitekniikkavapaa, Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Proteiinityyppi: | Kasviproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat
Sojaproteinisolat, Weizenprotein, Riisiproteiini, Erbsenproteinisolat, aromi, auringonkukkaproteiini, Mandelprotein, makeutusaine (sukraloosi)
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (30 g)[1] |
|---|---|---|
| energia | 1604 / 383 kj / kcal | 481 / 115 kj / kcal |
| rasva | 3,3 g | 1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,9 g | 0,3 g |
| hiilihydraatit | 6,7 g | 2 g |
| josta sokeri | 1,7 g | 0,5 g |
| kuidut | 1,5 g | <0,5 g |
| | 82 g | 25 g |
| suola[1] | 1,9 g | 0,56 g |
- Suolapitoisuus johtuu yksinomaan luonnostaan esiintyvästä natriumista.
- 30 g in 300 ml Wasser
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| L-leusiini[1] | 7,8 g |
| L-lysiini[1] | 4,5 g |
| L-treoniini[1] | 3,5 g |
| L-valiini[1] | 4,4 g |
| L-Isoleucin[1] | 4,1 g |
| L-fenyylialaniini[1] | 5,4 g |
| L-metioniini[1] | 1,5 g |
| L-tryptofaani[1] | 1 g |
| L-histidiini | 2,2 g |
| L-proliini | 8 g |
| L-Tyrosin | 3,7 g |
| L-arginiini | 6,3 g |
| L-Glycin | 3,7 g |
| L-Cystein | 2,2 g |
| L-glutamiinihappo | 24,7 g |
| L-Asparaginsäure | 8,5 g |
| L-Serin | 4,8 g |
- essenzielle Aminosäuren
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Nutrition-Plus Germany, Herrenwiesenring 19, 53501 , Grafschaft, Saksa, info@nutri-plus.de, www.nutri-plus.de |
|---|