Schalk Mühle Luomu paahdettu kurpitsansiemenproteiinijauhe, 750 g

Herkullisen pähkinäinen maku

15,49 €

(20,65 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 750 g

Vielä 4 kpl varastossa

Toimitus maanantaina, 12. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • 60 % proteiinia
  • Käsin paahdettu
  • Hienostettu ripauksella suolaa
  • Vegaaninen Vegaaninen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Raab Vitalfood Hernesproteiinijauhe Bio, 400 g

Schalk Mühle Luomu paahdettu kurpitsansiemenproteiinijauhe, 750 g 15,49 € (20,65 € / kg)
Raab Vitalfood Hernesproteiinijauhe Bio, 400 g 18,49 € (46,23 € / kg)
Kokonaishinta: 33,98 €
Kuvaus

Tämän proteiinijauheen valmistukseen käytetyt kurpitsansiemenet paahdetaan kevyesti ja viimeistellään ripauksella suolaa. Näin syntyy täyteläinen, hieman pähkinäinen makuelämys. Herkullinen jauhe sopii smoothien, pirtelöiden, myslin ja leipäseosten viimeistelyyn sekä tuo niihin aivan omanlaisensa vivahteen.

Tuotenro.: XPI-SM-10101
Sisältö: 750 g
EAN: 9120062434597
Valmistajan nro: 10101
Merkki: Schalk Mühle
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen
Tuotelajit: Pirtelöt ja proteiinit
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat

99 % Kürbiskernproteinpulver geröstet, 1 % suola

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1683 / 402 kj / kcal
rasva 14 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 2,6 g
hiilihydraatit 2,6 g
  josta sokeri 1,6 g
kuidut 12 g
proteiini 60 g
suola 1 g
Tuoteseloste
Tuoteseloste per 100 g
magnesium 780 mg
rauta 17 mg
sinkki 14 mg
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Schalk Mühle Gmbh & Co KG, Kalsdorf 18, 8262, Ilz, Itävalta, www.schalk-muehle.at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Schalk Mühle Luomu paahdettu kurpitsansiemenproteiinijauhe

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder