Schalk Mühle Suklaakuorrutettu hampunsiemenproteiinipatukka, luomu, 42 g

Proteiinipitoinen maukas välipala

3,05 € 3,39 € -10%

(72,62 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 42 g

Jälleen varastossa alkaen 20. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus keskiviikkona, 28. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Pähkinäinen & suklainen
  • Kuivattuja hedelmiä, macaa & kanelia
  • Ei lisättyä sokeria tai keinotekoisia aromeja
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Schalk Mühle Suklaakuorrutettu Fruit Mix -proteiinipatukka, luomu, 42 g

Schalk Mühle Suklaakuorrutettu hampunsiemenproteiinipatukka, luomu, 42 g 3,05 € (72,62 € / kg)
Schalk Mühle Suklaakuorrutettu Fruit Mix -proteiinipatukka, luomu, 42 g 3,05 € (72,62 € / kg)
Kokonaishinta: 6,10 €
Kuvaus

Pähkinänmakuiset luomu hampunsiemenet ja suussa sulava tumma suklaa muodostavat aromaattisen sekoituksen, josta saat lisäenergiaa päivääsi! Patukka sisältää korkealaatuista proteiinijauhetta hampunsiemenistä ja luonnollista makeutta tuovat taatelit ja viikunat. Virkistävä macajauhe ja kaneli viimeistelevät sekoituksen. Patukka sisältää 14 prosenttia proteiinia, eikä siihen ole lisätty sokeria tai keinotekoisia aromeja.

Tuotenro.: XPI-SM-9003
Sisältö: 42 g
EAN: 9120062433408
Valmistajan nro: 9003
Merkki: Schalk Mühle
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Patukat, Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen, vähempimuovinen, Ilman keinotekoisia aromeja
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa, Käytä nopeasti avaamisen jälkeen
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: A – Gluteeni, E – Maapähkinät, H – Pähkinät, N – Seesaminsiemenet
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat

37,8 % tummasuklaa[1] (raakakaakaomassa[1], Kookoskukkasokeri[1], raaka kaakaovoi[1]), 39,6 % kuivatut hedelmät[1] (taateli[1], rusinat[1], viikunat[1]), 18,7 % Raaka hamppuproteiinijauhe[1], Maca Pulver[1], kaneli (Cinnamomum)[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä

Tumman suklaan kaakaopitoisuus on vähintään 37%. Raakakaakaovoissa on 73% kaakaota. Alkuperä: EU/ ei-EU-maat.

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1775 / 424 kj / kcal
rasva 19 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 11 g
hiilihydraatit 42 g
  josta sokeri 37 g
kuidut 13 g
proteiini 14 g
suola 0,1 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Schalk Mühle Gmbh & Co KG, Kalsdorf 18, 8262, Ilz, Itävalta, www.schalk-muehle.at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Schalk Mühle Suklaakuorrutettu hampunsiemenproteiinipatukka, luomu

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder