Vilgain Clear Whey Isolate (500 g)
Raikas heraproteiini-isolaatti hedelmäisenä limonadina
30,99 €
(61,98 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Yli 84 prosentin proteiinisisältö
- Vapaa kemiallisista vaahdonestoaineista
- Makeutettu stevioliglykosideilla
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Vilgain Clear Whey Isolate tarjoaa hedelmäisen vaihtoehdon perinteisille, maitomaisille proteiinipirtelöille. Juoma tuo mieleen raikkaan limonadin tai jääteen. Jauhe koostuu korkealaatuisesta heraproteiini-isolaatista, ja siinä on korkea proteiinipitoisuus. Proteiinit edistävät lihasmassan kasvua ja tukevat lihasmassan säilyttämistä. Valmistettu annos sisältää alle 90 kilokaloria. Valmistuksessa ei käytetä keinotekoista makeutusainetta sukraloosia. Makeus tulee Stevia-kasvin luonnollisista stevioliglykosideista. Lisäksi tuote ei sisällä keinotekoisia väriaineita tai kemiallisia vaahdonestoaineita, joten ravistettaessa muodostuu luonnollista vaahtoa. Isolaatti tarjoaa myös välttämättömiä aminohappoja ja korkean määrän haaraketjuisia aminohappoja (BCAA).
Käyttösuositus:
Sekoita 25 g annos (1 mittalusikka/pussi) shakerissa 300 - 400 ml vettä.
Ravistamisen jälkeen odota noin 20 sekuntia, kunnes vaahto laskeutuu. Suodata vaahto tarvittaessa siivilän läpi.
Koska valmis juoma on hapanta, valmistaja suosittelee, ettei sitä nauttisi tyhjään vatsaan.
| Tuotenro.: | VIL-46079 |
|---|---|
| Sisältö: | 500 g |
| EAN: | 8595717726449 |
| Valmistajan nro: | 46079 |
| Merkki: | Vilgain |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus, Laihdutus – rasvanpoltto |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen, välipalaksi |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Proteiinityyppi: | Heraproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (25 g) |
|---|---|---|
| energia | 1474 / 352 kj / kcal | 368 / 88 kj / kcal |
| rasva | 0,2 g | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,1 g | 0 g |
| hiilihydraatit | 2,9 g | 0,7 g |
| josta sokeri | 1,1 g | 0,3 g |
| | 85 g | 21 g |
| suola | 0,11 g | 0,03 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| Isoleusiini | 5 g |
| leusiini | 9,7 g |
| lysiini | 10 g |
| metioniini | 2,1 g |
| fenyylialaniini | 2,65 g |
| treoniini | 6,1 g |
| tryptofaani | 1,9 g |
| valiini | 4,7 g |
| histidiini | 1,35 g |
| arginiini | 1,75 g |
| Asparaginsäure | 10,5 g |
| glutamiini | 16,2 g |
| glysiini | 1,45 g |
| alaniini | 4,75 g |
| proliini | 5,45 g |
| seriini | 4,65 g |
| tyrosiini | 2,6 g |
| Kysteiini | 2,2 g |
Ainesosat
97 % Pikaheraproteiini-isolaatti (maito), Luonnolliset aromit, Karottensaftkonzentrat, makeutusaine (Steviasta saatavat stevioliglykosidit)