nutri + Vegaaninen 3K-proteiinijauhe, Tiramisu (1.000 g)
Kasvipohjainen proteiinisekoituksesi
33,99 €
(33,99 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Vähintään 22 g proteiinia per annos
- Kermainen koostumus, herkullisen makea
- Kombinaatio kolmesta proteiinilähteestä
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Laktoositon
Kuvaus
Vegaaninen 3-komponenttinen proteiinijauhe tarjoaa noin 24 g proteiinia* per annos ja tukee proteiinipitoista, urheilullista ruokavaliota – täysin ilman eläinperäisiä ainesosia.
Soija-, herne- ja auringonkukkaproteiinin yhdistelmä varmistaa täydellisen aminohappoprofiilin, erityisen kermaisen koostumuksen ja miellyttävän luonnollisen makeuden.
Ihanteellinen lihaskasvun tukemiseen, palautumiseen tai kasvipohjaisena proteiinilähteenä arjessa. Sekoita helposti veden tai kasvisjuoman kanssa ja nauti.
Käyttösuositus:
30 g jauhetta 350-400 ml vettä tai kasvisjuomaa. Suositellaan nautittavaksi harjoittelun jälkeen.
Valmistus:
Kaada neste shakeriin ja lisää 30 g jauhetta. Sekoita huolellisesti, kunnes jauhe on täysin liuennut. Valmistamiseen suositellaan proteiinishakeria.
*Maku saattaa vaihdella
| Tuotenro.: | nupl-4260351437795 |
|---|---|
| Sisältö: | 1.000 g |
| EAN: | 4260351437795 |
| Valmistajan nro: | 4260351437795 |
| Merkki: | nutri + |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Laktoositon |
| Allergeenit: | Laktoositon |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | geenitekniikkavapaa, Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Proteiinityyppi: | Kasviproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat
Sojaproteinisolat, Erbsenproteinisolat, auringonkukkaproteiini, natürliches Aroma, 3,3 % Instantkaffee, aromi, 2,7 % fettarmes Kakaopulver, makeutusaine (sukraloosi)
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (30 g)[1] |
|---|---|---|
| energia | 1545 / 369 kj / kcal | 465 / 111 kj / kcal |
| rasva | 2,8 g | 0,8 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 1,2 g | 0,4 g |
| hiilihydraatit | 10 g | 3 g |
| josta sokeri | 0,8 g | <0,5 g |
| kuidut | 4,3 g | 1,3 g |
| | 73 g | 22 g |
| suola[1] | 2,5 g | 0,76 g |
- Suolapitoisuus johtuu yksinomaan luonnostaan esiintyvästä natriumista.
- 30 g in 350 ml Wasser
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| L-leusiini[1] | 7,8 g |
| L-lysiini[1] | 6 g |
| L-treoniini[1] | 3,7 g |
| L-valiini[1] | 4,4 g |
| L-Isoleucin[1] | 4,5 g |
| L-fenyylialaniini[1] | 5,1 g |
| L-metioniini[1] | 1,4 g |
| L-tryptofaani[1] | 1,2 g |
| L-histidiini | 2,5 g |
| L-proliini | 4,6 g |
| L-Tyrosin | 3,8 g |
| L-arginiini | 7,6 g |
| L-Glycin | 4,2 g |
| L-Cystein | 1,6 g |
| L-glutamiinihappo | 19 g |
| L-Asparaginsäure | 11,1 g |
| L-Serin | 4,9 g |
| L-Alanin | 4,6 g |
- essenzielle Aminosäuren
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Nutrition-Plus Germany, Herrenwiesenring 19, 53501 , Grafschaft, Saksa, info@nutri-plus.de, www.nutri-plus.de |
|---|
Sopii hyvin tähän
Samankaltaiset tuotteet
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta nutri + Vegaaninen 3K-proteiinijauhe
1 kirjoitettu arvostelu muulla kielellä
| 5 tähteä | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 0 | (0%) |
| 3 tähteä | | 0 | (0%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
1 arvostelu
Kielellä suomiei ole yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 1 arvostelu löytyy muulla kielellä.
- Ei arvosteluja