Ölmühle Fandler Luomumantelit, 180 g

Rapeaa naposteltavaa

9,19 €

(51,06 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 180 g

Vielä 6 kpl varastossa

Toimitus keskiviikkona, 07. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Valmiiksi kuorittuja
  • Miedon ja hieman makean makuisia
  • Sopivat myös leivontaan
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Rapunzel Luomu mantelitahna, 500 g

Ölmühle Fandler Luomumantelit, 180 g 9,19 € (51,06 € / kg)
Rapunzel Luomu mantelitahna, 500 g 16,49 € (32,98 € / kg)
Kokonaishinta: 25,68 €
Kuvaus

Öljymylly Fandlerin luomumantelit sopivat erinomaisesti pieneksi välipalaksi. Mantelit sisältävät runsaasti B- ja E-vitamiineja, kuitua, proteiinia, kaliumia, magnesiumia ja kalsiumia. Niiden hienostunut, hieman makea aromi tekee niistä vastustamattoman herkullisia. Mantelit sopivat mainiosti myös leivontaan tai itse valmistettuun myslisekoitukseen.

Tuotenro.: XPI-OEF-manb018
Sisältö: 180 g
EAN: 9006045234128
Valmistajan nro: manb018
Merkki: Ölmühle Fandler
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN säilöntäaineita, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Ainesosat

manteli

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 2571 / 614 kj / kcal
rasva 54 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 4,2 g
hiilihydraatit 4,9 g
  josta sokeri 4,4 g
kuidut 14 g
proteiini 20 g
suola 0,1 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Ölmühle Fandler GmbH, Prätis 1, 8225, Pöllau, Itävalta, www.fandler.at

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Ölmühle Fandler Luomumantelit