rawster Matcha Vihreä Tee -jauhe Luomu, 400 g
Päivittäisiin nautintohetkiisi
37,99 €
(94,98 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Helppo annostella
- Hellävaraisesti hienoksi jauhettu
- Makean kirpeä maku
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Matcha Vihreä Tee -jauhe Luomu tuotemerkiltä rawster valmistetaan korkealaatuisista vihreän teen lehdistä, jotka kasvavat kontrolloiduissa luomuolosuhteissa. Lehdet jalostetaan hellävaraisesti hienoksi, kirkkaan vihreäksi jauheeksi sadonkorjuun jälkeen. Jauheelle on ominaista tyypillinen, hieman makean kirpeä maku. Voit käyttää jauhetta klassisiin teetäjuomiin, matcha-latteen tai ainesosana smoothieissa ja shakeissa. Se sopii myös erinomaisesti kulhojen, jälkiruokien ja leivonnaisten maustamiseen.
Käyttösuositus:
½–1 teelusikallinen (n. 1–2 g) vispattuna kuumaan, mutta ei kiehuvaan veteen.
| Tuotenro.: | PU-MA400 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 4260477791313 |
| Valmistajan nro: | MA400 |
| Merkki: | rawster |
| tee: | jauhe |
| Koostumus: | Jauhe |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Yleisiä huomautuksia: | Tämä tuote sisältää kofeiinia |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1357 / 324 kj / kcal |
| rasva | 3,3 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,8 g |
| hiilihydraatit | 33,5 g |
| josta sokeri | 1 g |
| kuidut | 38,5 g |
| | 22,6 g |
| suola | 0,2 g |
Ainesosat
Matcha[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Rawster Foods GmbH, Finowstraße 14, 10247, Berlin, Saksa, info@rawster.de, www.rawster.de |
|---|