rawster Ruusunmarjajauhe Luomu, 400 g
Hedelmäinen & kevyesti hapan jauhe
18,59 €
(46,48 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Intensiivisen punainen väri
- Luonnollinen
- Monipuolinen käytössä
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Ruusunmarjajauhe Luomu saadaan valvotuista luomuviljellyistä marjoista. Hellävaraisen käsittelyn ansiosta ruusunmarjan hedelmäinen ja kevyesti hapan maku säilyy. Luonnollinen, intensiivisen punainen jauhe on lisäaineeton ja helppo integroida päivittäiseen ruokavalioon. Voit sekoittaa sitä helposti smoothieihin, mehuihin tai jogurtteihin tai käyttää myslin ja bowlien maustamiseen. Ruusunmarjajauhe soveltuu myös leivonnaisiin ja jälkiruokiin tarjoamaan mutkatonta käyttöä.
Käyttösuositus:
Päivittäin 1–2 teelusikallista (noin 5–10 g) sekoitetaan veteen, mehuun, smoothieen, puuroon tai mysliin.
| Tuotenro.: | PU-HAGE400 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 4260477791429 |
| Valmistajan nro: | HAGE400 |
| Merkki: | rawster |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Mausteet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2621 / 626 kj / kcal |
| rasva | 55 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 32,5 g |
| hiilihydraatit | 8,5 g |
| josta sokeri | 1 g |
| | 15 g |
| suola | 0,5 g |
Ainesosat
Hagebuttenpulver[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Rawster Foods GmbH, Finowstraße 14, 10247, Berlin, Saksa, info@rawster.de, www.rawster.de |
|---|