Schalk Mühle Luomuhampunsiemenlevite kaakaolla, 100 g

100 % vegaaninen

6,47 € 7,19 € -10%

(64,70 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 100 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Ihanteellinen leivontaan
  • Herkullinen levite
  • Hienostuneen pähkinäinen maku
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Schalk Mühle Luomu hampunsiemenproteiinijauhe, raaka, 350 g

Schalk Mühle Luomuhampunsiemenlevite kaakaolla, 100 g 6,47 € (64,70 € / kg)
Schalk Mühle Luomu hampunsiemenproteiinijauhe, raaka, 350 g 12,23 € (34,94 € / kg)
Kokonaishinta: 18,70 €
Kuvaus

Tämä täyteläinen levite maistuu niin lapsille kuin aikuisillekin. Se valmistetaan hienoimmasta hampunsiemenmassasta, auringonkukansiemenmassasta, sokerista ja kaakaosta. Hienostuneen pähkinäinen maku sopii moniin jälkiruokiin ja makeisiin herkkuihin. Kokeile ja ihastu!

Tuotenro.: XPI-SM-7088
Sisältö: 100 g
EAN: 9120062432289
Valmistajan nro: 7088
Merkki: Schalk Mühle
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Laktoositon
Allergeenit: Laktoositon
Tuotelajit: Elintarvike, sose
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN säilöntäaineita, Ilman keinotekoisia aromeja
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna
Ainesosat

40 % Hamppuvoi[1], 30 % Auringonkukansiemenvoi[1], 25 % Sokeri[1], 5 % kaakaojauhe (voimakkaasti öljytön)[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 2303 / 550 kj / kcal
rasva 37 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 4,1 g
hiilihydraatit 31 g
  josta sokeri 26 g
proteiini 20 g
suola 0,02 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Schalk Mühle Gmbh & Co KG, Kalsdorf 18, 8262, Ilz, Itävalta, www.schalk-muehle.at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Schalk Mühle Luomuhampunsiemenlevite kaakaolla

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder