SFI HEALTH L-Glutamiinijauhe, 351 g
Ravintolisä arkeen
51,99 €
(148,12 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Aminohappo
- Kasvisperäinen koostumus
- Ei väriaineita tai aromeja
-
Ei sisällä gluteiinia -
Laktoositon
Kuvaus
Tämä jauhe koostuu L-glutamiinista, joka on yleisin aminohappo elimistössä. Kasvisperäinen koostumus on myös hypoallergeeninen ja vapaa väriaineista ja aromeista. Käytännöllinen ja helppo ravintolisä.
Käyttösuositus:
1 x päivässä 1 lusikallinen jauhetta sekoitettuna veteen, mehuun tai ruokaan tai lääkärin ohjeen mukaan
Huomio:
Raskauden, imetyksen aikana tai lääkityksen yhteydessä konsultoi lääkäriä ennen käyttöä
| Tuotenro.: | CV-K-GLNP |
|---|---|
| Sisältö: | 351 g |
| EAN: | 709616012451 |
| Valmistajan nro: | K-GLNP |
| Merkki: | SFI HEALTH |
| Koostumus: | Jauhe |
| Käyttöaika: | Tarpeen mukaan |
| Ravitsemuksen muodot: | Gluteeniton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä kalaa, Ei sisällä soijaa, Laktoositon |
| Tuotelajit: | Aminohapot |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Hiivaton, ILMAN synteettisiä lisäaineita, vehnätön |
| Aminohapot: | L-glutamiinia |
| Yleisiä huomautuksia: | Ei sovellu raskaana oleville naisille, Ei sovellu imettäville naisille, Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos käytät lääkkeitä tai sinulla on diagnosoituja sairauksia |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Immuunijärjestelmä, Maha & suolisto, Aineenvaihdunta |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per annos (5,85 g) |
|---|---|
| L-glutamiini | 5 g |
Ainesosat
L-glutamiinijauhe
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Supplementa Corporation B.V., Papierbaan 50a, 9672 BH, Winschoten, Alankomaat, info@supplementa.com |
|---|