Alnatura Luomu vegaaninen paprikavälipala, 30 g

Matkalle ja pieneen nälkään

1,19 €

(39,67 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 30 g

Vielä 7 kpl varastossa

Toimitus perjantaina, 09. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään keskiviikkona kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Seitanpohjainen
  • Maustettu paprikalla
  • Säilyy ilman kylmäsäilytystä
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: LAYENBERGER Fit+Feelgood Slim Shake, Vanilja-kerma (396 g)

Alnatura Luomu vegaaninen paprikavälipala, 30 g 1,19 € (39,67 € / kg)
LAYENBERGER Fit+Feelgood Slim Shake, Vanilja-kerma (396 g) 9,29 € (23,46 € / kg)
Kokonaishinta: 10,48 €
Kuvaus

Alnaturan luomu vegaaninen paprikavälipala on täyteläinen ja aromaattinen vaihtoehto pieneen nälkään. Runsaasti proteiinia sisältävästä seitanista valmistettu välipala on savustettu herkullisen maun saavuttamiseksi. Se säilyy ilman kylmäsäilytystä, joten se sopii mainiosti myös mukaan matkalle.

Tuotenro.: XPI-MM-229858
Sisältö: 30 g
EAN: 40045221
Valmistajan nro: 229858
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike, Lihankorvikkeet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä huoneenlämmössä
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut
Ainesosat

67 % Seitan[1] (Vesi, vehnäproteiini[1]), 16,5 % punainen paprika[1], Kookosöljy[1], Sipuli[1], Hiivauute[1], Speisesalz, Mausteet[1], Sakeuttamisaine (johanneksenleipäpuun siemenjauho[1]), Pyökkipuun savu

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1026 / 245 kj / kcal
rasva 11 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 9,3 g
hiilihydraatit 5,9 g
  josta sokeri 2,9 g
kuidut 3,4 g
proteiini 29 g
suola 1,8 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu vegaaninen paprikavälipala