Vetain L-Glutamiini, 500 g
Puhdas aminohappo päivittäiseen rutiiniin
20,99 €
(41,98 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Miellyttävän neutraali maku & hyvä liukoisuus
- Sokeriton & lisäaineeton
- Monipuoliset käyttömahdollisuudet
-
Eläinkokeeton -
Vegaaninen
Kuvaus
L-Glutamiini jauhe on täysin kasviperäinen lähde yhdelle kehon yleisimmistä aminohapoista. Typpeä sisältävänä yhdistelmänä se on kiinteä osa kehon aminohappoallasta. Jauhe on suunniteltu täysin neutraalin makuiseksi, joten sitä voidaan käyttää joustavasti. Valmistusprosessissa vältytään keinotekoisilta aromeilta, täyteaineilta ja sokerilta, jotta saadaan puhdas lisäravinne kestävässä pakkauksessa.
Käyttösuositus:
Sekoita päivittäin 1 kevyesti kukkurallinen teelusikallinen (5 g jauhetta) 200 ml vettä tai valitsemaasi juomaan ja juo.
| Tuotenro.: | VE-126 |
|---|---|
| Sisältö: | 500 g |
| EAN: | 4262420251493 |
| Valmistajan nro: | 126 |
| Merkki: | Vetain |
| Koostumus: | Jauhe |
| Käyttöaika: | Harjoittelun jälkeen, Ennen nukkumaanmenoa |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen |
| Tuotelajit: | Aminohapot |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Eläinkokeeton, Vegaaninen |
| Kenelle: | Erityisesti naisille, Erityisesti miehille |
| Aminohapot: | L-glutamiinia |
| Yleisiä huomautuksia: | Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos käytät lääkkeitä tai sinulla on diagnosoituja sairauksia, Kysy lääkäriltä ennen käyttöä, jos olet raskaana tai imetät |
| Hyvä jollekin: | Rentoutuminen, Immuunijärjestelmä, Maha & suolisto, Lihakset, Solut |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (5 g) |
|---|---|
| L-glutamiini | 5 g |
Ainesosat
L-glutamiini
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Vetain GmbH, An der Flur 9, 85604 , Zorneding , Saksa, support@vetain.de |
|---|