Vetain Vegaaninen Luomu-Proteiini (540 g)
Valituilla, luonnollisilla ainesosilla
34,49 €
(63,87 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Eri makuvaihtoehdot
- Täysin kasvipohjainen resepti
- Ei sisällä gluteenia tai soijaa
-
Vegaaninen -
Ei sisällä gluteiinia -
Laktoositon
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Vegaaninen luomu-proteiinijauhe koostuu useista kasvipohjaisista komponenteista. Näihin kuuluvat herneproteiini, härkäpapuproteiini ja kurpitsansiemenproteiini. Jauhe liukenee helposti ja jättää miellyttävän maun ja kevyen makeuden. Kasvipohjainen resepti on pakattu muovittomasti ja on nopeasti valmistettavissa.
Käyttösuositus:
Sekoita 2 kukkurallista ruokalusikallista jauhetta (30 g) 300 ml:aan vettä tai kasvimaitoa ja nauti.
| Tuotenro.: | VE-001 |
|---|---|
| Sisältö: | 540 g |
| EAN: | 4270002585409 |
| Valmistajan nro: | 001 |
| Merkki: | Vetain |
| Käyttöaika: | välipalaksi |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Gluteeniton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä soijaa, Laktoositon |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, ILMAN säilöntäaineita, Ilman keinotekoisia aromeja |
| Kenelle: | Erityisesti naisille, Erityisesti miehille |
| Yleisiä huomautuksia: | Tämä tuote sisältää kofeiinia |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat
50 % Herneproteiinijauhe[2], 20 % Ackerbohnenproteinpulver[2], 18 % Kurpitsansiemenproteiinijauhe[2], Kultainen pellavansiemenjauho.[2], Bourbon-Vanille-Aroma[1], Guarkumijauho[2], tiivistetty munkkihedelmäuute[2], 0,1 % bourbon-vanilja[2]
- luonnollinen aromi
- Ainesosat kontrolloidusta luomuviljelystä
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g | per annos (30 g) |
|---|---|---|
| energia | 1620 / 387 kj / kcal | 486 / 116 kj / kcal |
| rasva | 6 g | 1,8 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 1 g | 0,3 g |
| hiilihydraatit | 8,9 g | 2,7 g |
| josta sokeri | 2,9 g | 0,9 g |
| kuidut | 7,4 g | 2,2 g |
| | 71 g | 21 g |
| suola | 1,3 g | 0,39 g |
Tuoteseloste
Aminohappoprofiili
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| Isoleusiini | 3,5 g |
| leusiini | 7,1 g |
| valiini | 4,1 g |
| lysiini | 6,4 g |
| metioniini | 1 g |
| histidiini | 2,2 g |
| fenyylialaniini | 4,5 g |
| treoniini | 3 g |
| tryptofaani | 1 g |
| alaniini | 3,9 g |
| arginiini | 8,6 g |
| Asparaginsäure | 9 g |
| Kysteiini | 0,9 g |
| glutamiinihappo | 15,8 g |
| glysiini | 3,9 g |
| proliini | 4,1 g |
| seriini | 5,1 g |
| tyrosiini | 3,2 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Vetain GmbH, An der Flur 9, 85604 , Zorneding , Saksa, support@vetain.de |
|---|