Vilgain Täysjyväpaahtoleipä, 370 g
Pehmeä täysjyväleivonnainen seitsemästä luonnollisesta ainesosasta ilman kovaa reunusta
2,54 € 3,09 € -18%
(6,86 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Ilman lisättyä sokeria & täysin vegaaninen
- Hienostunut italialaisella oliiviöljyllä
- Kuituja täysjyvävehnästä
-
Ilman sokeria -
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Vilgain täysjyväpaahtoleipä tarjoaa sinulle pehmeän koostumuksen ilman kovaa kuorta. Resepti sisältää vain seitsemän luonnollista ainesosaa eikä sisällä keinotekoisia säilöntäaineita. Laatuisen italialaisen vehnäjauhon ja hapanjuuren käyttö antaa leivälle ilmavan koostumuksen sekä hienovivahteisen makuvivahteen. Sisältämä oliiviöljy toimii yksittäisrasvahappojen lähteenä ja varmistaa, että viipaleet säilyttävät pehmeytensä oikein säilytettynä jopa 14 päivän ajan pakkauksen avaamisen jälkeen. Tämä tuote sopii erinomaisesti päivittäiseen ravintoon, olipa kyseessä sitten voileipien pohja tai suoraan paahtimesta.
| Tuotenro.: | VIL-37782 |
|---|---|
| Sisältö: | 370 g |
| EAN: | 8595717720249 |
| Valmistajan nro: | 37782 |
| Merkki: | Vilgain |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Sokeriton |
| Allergeenit: | Ei sisällä soijaa, Ei sisällä sinappia |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Ilman sokeria, Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN säilöntäaineita |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1068 / 255 kj / kcal |
| rasva | 4,1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,7 g |
| hiilihydraatit | 44 g |
| josta sokeri | 6,5 g |
| kuidut | 5,1 g |
| | 8 g |
| suola | 1,34 g |
Ainesosat
54 % Täysjyväjauhoja, Vesi, vehnäjauhohapantaikina (vehnäjauho, Vesi), 3 % oliiviöljy, suola, Panimohiiva, vehnämallasjauho, vehnägluteeni