rawster Raakakaakao rouhe Luomu, 400 g
Luonnollinen kaakaoherkku keittiöösi
20,99 €
(52,48 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Intensiivinen karvas maku
- Raakaruokalaatu
- Ilman lisättyä sokeria
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Rawsterin raakakaakao rouhe Luomu on valmistettu varovasti käsitellyistä, raaoista kaakaopavuista, jotka ovat peräisin valvotusta luomuviljelystä. Nämä pienet palat ovat tunnettuja rapeasta koostumuksestaan ja luonnollisesta, intensiivisen karvaasta aromistaan. Tuote on luonnollinen ja ilman lisättyä sokeria. Voit käyttää rouhetta monipuolisesti keittiössäsi, esimerkiksi myslin päällä, smoothieissa tai jogurtissa. Leivonnassa tai erilaisten makeiden ruokien maustamisessa se lisää myös aromaattisen komponentin.
Käyttöohje:
Syö päivittäin 1–2 ruokalusikallista (noin 10–20 g) sellaisenaan tai käytä myslin, bowlien ja jälkiruokien koristeena.
| Tuotenro.: | PU-RAWCANIB400 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 4260477791139 |
| Valmistajan nro: | RAWCANIB400 |
| Merkki: | rawster |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2412 / 576 kj / kcal |
| rasva | 51,6 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 30,3 g |
| hiilihydraatit | 8,8 g |
| josta sokeri | 1 g |
| kuidut | 24,4 g |
| | 12,4 g |
| suola | 0,15 g |
Ainesosat
Kaakaonibsit[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Rawster Foods GmbH, Finowstraße 14, 10247, Berlin, Saksa, info@rawster.de, www.rawster.de |
|---|