Puhtaasti kasviperäiset jauhot

Tee ostoksia kategorioiden avulla.

Suodata & lajitella

Hinta Highlights Merkit Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet
Suodata

Vegaaninen: 1–30 / 128 tuotteesta

Alnatura Luomuviinikivileivinjauhe

Alnatura Luomuviinikivileivinjauhe, 72 g

  • Luomulaatu
  • Gluteeniton
  • Vegaaninen
1,09 € (15,14 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Raab Vitalfood Stevia-tabletit

Raab Vitalfood Stevia-​tabletit, 300 tablettia

  • 1 tabletti vastaa 1 sokeripalaa
  • Neutraali maku
  • Helppo käyttää
5,69 € (316,11 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Raab Vitalfood Lupiinin Proteiinijauhe Luomu

Raab Vitalfood Lupiinin Proteiinijauhe Luomu, 500 g

  • Ilman lisäaineita – 100 % puhdas
  • Monikäyttöinen resepteissä
  • Proteiinipitoinen ruokavalioon
14,39 € (28,78 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

nu3 Mauhetejauhe

nu3 Mauhetejauhe, Vanilja (150 g)

  • Ilman lisättyä sokeria & vähärasvainen
  • Ei keinotekoisia makeutusaineita
  • Paakuton liukeneminen
9,59 € 12,39 € (63,93 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Atombody Riisipuuro, 500g

Atombody Riisipuuro, 500g, Chocotella (500 g)

  • Valmis vain 2 minuutissa
  • 100 % luonnollista riisijauhoa
  • Vegaaninen & ilman lisättyä sokeria
4,97 € 8,29 € (9,94 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuspelttijauho, tyyppi 630

Alnatura Luomuspelttijauho, tyyppi 630, 1 kg

  • Ihanteellinen kakkuihin ja vaaleisiin leivonnaisiin
  • Erittäin hienoksi jauhettu
  • Luomulaatua Saksasta
3,19 € (3,19 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuspeltajauho, tyyppi 1050

Alnatura Luomuspeltajauho, tyyppi 1050, 1 kg

  • Ihanteellinen leipiin ja leivonnaisiin
  • Hienoksi jauhettu
  • Saksalaista luomulaatua
2,99 € (2,99 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Raab Vitalfood Premium Stevia -uute

Raab Vitalfood Premium Stevia -​uute, 50 g

  • Vaihtoehtoinen pöytäsokeri
  • Valkoinen kiteinen uute
  • 1 g vastaa 66 sokeripalaa
17,49 € (349,80 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuvehnäjauho, tyyppi 550

Alnatura Luomuvehnäjauho, tyyppi 550, 1 kg

  • Ihanteellinen pizzataikinaan ja hiivaleivonnaisiin
  • Vaaleaksi jauhettu
  • Saksalaista luomulaatua
2,09 € (2,09 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Purasana Luomu kaakaopavut

Purasana Luomu kaakaopavut, 200 g

  • Runsaasti kuitua
  • Runsaasti ravinteita
  • Runsaasti fytokemikaaleja
10,49 € (52,45 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu kikhernejauho

Alnatura Luomu kikhernejauho, 400 g

  • Voimakas pähkinäinen aromi
  • Pannukakkuihin ym.
  • Luonnollisesti vegaaninen ja gluteeniton
3,09 € (7,73 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Raab Vitalfood Luomu rypäleensiemenjauho

Raab Vitalfood Luomu rypäleensiemenjauho, 300 g

  • Hellävarainen kylmäpuristus
  • Sekoittuu hyvin muiden jauhojen kanssa
  • Sisältää reseptiehdotuksen
8,29 € (27,63 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnaturan luomu täysjyväruisjauho

Alnatura Alnaturan luomu täysjyväruisjauho, 1 kg

  • Luomulaatua (Demeter)
  • Vegaaninen
  • Aromaattisiin hapanleipiin
1,69 € (1,69 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuvaahterasiirappi, luokka A

Alnatura Luomuvaahterasiirappi, luokka A, 250 ml

  • Sokerivaahterasta
  • Miedon makea maku
  • Jälkiruokien viimeistelyyn
5,79 € (23,16 € / l)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomukaakaovoi

Alnatura Luomukaakaovoi, 100 g

  • Mieto maku
  • Helppo annostella
  • Leivontaan
7,59 € (75,90 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuspeltikorppujauhot

Alnatura Luomuspeltikorppujauhot, 200 g

  • Panerointiin ja kuorruttamiseen
  • Hienoksi jauhettu
  • Ei lisättyä suolaa
1,69 € (8,45 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Rapunzel Luomu lupiinijauho

Rapunzel Luomu lupiinijauho, 250 g

  • Mieto, pähkinäinen maku
  • Proteiineja, kuituja ja hivenaineita
  • Sopii vegaaneille, urheilijoille ja aktiivisille ihmisille
4,19 € (16,76 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Paahdetut luomukaakaonibsit

Alnatura Paahdetut luomukaakaonibsit, 150 g

  • Hienostuneen täyteläinen maku
  • Leivontaan ja viimeistelyyn
  • Vegaaninen ja luomulaatuinen
8,69 € (57,93 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Govinda Banaanijauho

Govinda Banaanijauho, 350 g

  • Monipuolinen
  • Ruoanlaittoon, leipomiseen ja kastikkeisiin
  • Neutraali maku
7,29 € (20,83 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Bioenergie Kurpitsansiemenjauho, luomu

Bioenergie Kurpitsansiemenjauho, luomu, 250 g

  • Vähärasvainen
  • Pakattu Itävallassa
  • Hieno, pähkinäinen maku
4,49 € (17,96 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu maissijauho

Alnatura Luomu maissijauho, 500 g

  • Gluteeniton
  • Leivontaan & ruoanlaittoon
  • Tekee leivonnaisista ilmavampia ja kevyempiä
2,29 € (4,58 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Cosmoveda Orgaaninen Jaggery-kookossokeri

Cosmoveda Orgaaninen Jaggery-​kookossokeri, 400 g

  • Runsaasti mineraaleja ja melassia
5,19 € (12,98 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu täysjyvävehnäjauho

Alnatura Luomu täysjyvävehnäjauho, 1 kg

  • Leivontaan & ruoanlaittoon
  • Jauhettu täysjyvävilja
  • Vehnänalkio ja ulkokerrokset
2,19 € (2,19 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

nu3 Fit Pancakes

nu3 Fit Pancakes, 240 g

  • Gluteeniton & vegaaninen
  • Vähäsokerinen vaihtoehto
  • Arvokkaita kuituja sisältävä
5,59 € 7,29 € (23,29 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu-hillosokeri 2:1

Alnatura Luomu-​hillosokeri 2:1, 500 g

  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
  • Hedelmälevitteet, marmeladit, hyytelöt ja muut herkut
2,59 € (5,18 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Bauck Mühle Luomu-gluteeniton pizzataikina

Bauck Mühle Luomu-​gluteeniton pizzataikina, 350 g

  • Nopea valmistaa
  • Ei kohotusaikaa
  • Vegaaninen
3,09 € (8,83 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Bioenergie Luomu kastanjajauho

Bioenergie Luomu kastanjajauho, 450 g

  • Sisältää kaliumia ja magnesiumia
  • Ihanteellinen leivontaan
  • Makea pähkinäinen maku
10,99 € (24,42 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Bauck Mühle Luomu ihmeleipä Original

Bauck Mühle Luomu ihmeleipä Original, 600 g

  • Gluteenittomista kaurahiutaleista
  • Ravitsevia siemeniä
  • Sekoita vain veteen
5,19 € (8,65 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomu kasvipohjainen hyytelöimisaine

Alnatura Luomu kasvipohjainen hyytelöimisaine, 6 g

  • Luomulaatu
  • Vegaaninen
  • Sopii käytettäväksi kiillehyytelönä
0,69 € (115,00 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä

Alnatura Luomuhapanjuuriuute

Alnatura Luomuhapanjuuriuute, 15 g

  • Ruisjauhoista
  • Monivaiheinen kypsytysprosessi
  • Riittää 1 kg:lle jauhoja
0,79 € (52,67 € / kg)

Toimitus 14. lokakuuta mennessä