nu3 Fit Konjac Riisi, 200 g
Vähäkalorinen riisivaihtoehto
2,63 € 3,39 € -22%
(13,15 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Ilman lisättyä sokeria & gluteeniton
- Vain 7 kcal annosta kohden
- Valmistettu konjakjauhosta
-
Ilman sokeria -
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Ei sisällä gluteiinia -
Laktoositon
Kuvaus
nu3 Konjac-riisi on ihanteellinen valinta kaikille, jotka haluavat nauttia kaloreita tarkkaillen. Vain 7 kcal per 100 g sekä ilman sokeria ja rasvaa se sopii täydellisesti tasapainoiseen ruokavalioon. Riisi sisältää arvokkaita glukomannaanikuituja, jotka tekevät siitä erinomaisen lisän erilaisiin ruokavalioihin.
Yksinkertaisen valmistustavan ansiosta, joka kestää vain kaksi minuuttia, konjac-riisiä voi käyttää monipuolisesti – joko lisukkeena tai pääraaka-aineena suosikkiruokissasi. Kokeile ja huomaa, kuinka helppoa on yhdistää nautinto ja tasapaino.
Valmistus:
- Poista riisi pakkauksesta ja huuhtele juoksevan veden alla.
- Keitä kiehuvassa vedessä 2 minuuttia.
- Halutessasi jatka valmistusta ja tarjoile, esimerkiksi suosikkivihannesten ja soijakastikkeen kanssa.
| Tuotenro.: | nu3-20862 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 g |
| EAN: | 4260593957457 |
| Valmistajan nro: | NU3_20862 |
| Merkki: | nu3 |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Sokeriton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia, Laktoositon |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Ei sisällä aspartaamia, Ilman sokeria, Vegaaninen, Vegetaarinen, ei sisällä liivatetta, ILMAN väriaineita, ILMAN säilöntäaineita, OHNE Aromastoffe, Ilman arominvahventeita |
Ainesosat
Trinkwasser, konjakjauho (3,5 % Amorphophalluskonjac)
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 29 / 7 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokeri | 0 g |
| kuidut | 3,5 g |
| | 0,2 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | nu3 GmbH, Brückenstrasse 5, 10179, Berlin, Saksa, www.nu3.de |
|---|