nu3 Proteiinivoide, Hasselpähkinä kaakao (200 g)
Kuuluu jokaiseen aamiaispöytään
4,95 € 6,19 € -20%
(24,75 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Vähemmän sokeria
- Luonnollisista ainesosista
- Ei sisällä palmuöljyä
-
Vegetaarinen -
Ei sisällä gluteiinia
Kuvaus
nu3:n proteiinivoide on korkealaatuinen proteiinin lähde ja tarjoaa hyvän vaihtoehdon. Se sisältää muunnoksesta riippuen yli 20 % heraproteiinia ja jopa 99 % vähemmän sokeria kuin perinteiset makeat levitteet. Konservointiaineista, palmuöljystä ja sukraloosista vapaina nämä lajikkeet erottuvat hienostuneella maullaan ja luonnollisilla ainesosillaan. Levitteestä voidaan nauttia monin tavoin: se sopii loistavasti sämpylän päälle, pannukakkuihin, puuron päälle, leivontaan tai sellaisenaan. Se on ihanteellinen lisä aamiaiseen ja välipaloihin.
| Tuotenro.: | nu3-22252 |
|---|---|
| Sisältö: | 200 g |
| EAN: | 4260744956254 |
| Valmistajan nro: | NU3_22252 |
| Merkki: | nu3 |
| Ravitsemuksen muodot: | Kasvissyöjille, Gluteeniton |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Ei sisällä aspartaamia, Vegetaarinen, ei sisällä liivatetta, ILMAN väriaineita, ILMAN säilöntäaineita, OHNE Aromastoffe, ILMAN lisättyä sokeria, Ilman arominvahventeita |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | F – Soijapavut, H – Pähkinät |
Ainesosat
28 % Rapsöl, 22 % Heraproteiinitiiviste, makeutusaine (
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 2232 / 533 kj / kcal |
| rasva | 41 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 6,1 g |
| hiilihydraatit | 27 g |
| josta sokeri | 6,7 g |
| kuidut | 3,4 g |
| | 24 g |
| suola | 0,25 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | nu3 GmbH, Brückenstrasse 5, 10179, Berlin, Saksa, www.nu3.de |
|---|
Sopii hyvin tähän
Samankaltaiset tuotteet
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta nu3 Proteiinivoide
1 kirjoitettu arvostelu muulla kielellä
| 5 tähteä | | 0 | (0%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 0 | (0%) |
| 3 tähteä | | 1 | (100%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
1 arvostelu
Kielellä suomiei ole yhtään kirjoitettua arvostelua, mutta 1 arvostelu löytyy muulla kielellä.
- Ei arvosteluja