SFI HEALTH Galactomune®-jauhe, 150 g
Ravintolisä kaikille ikäryhmille
82,49 €
(549,93 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Ilman inuliinia
- Sisältää beetaglukaania
- Sopii myös lapsille
Kuvaus
Tämä jauhe koostuu galaktooligosakkarideista ja beetaglukaanista. Formulointi on inuliiniton ja täydellinen vaihtoehto inuliinia sisältäville ravintolisille. Kätevästi annosteltu myös ideaaliseksi matkoille.
Käyttösuositus:
1 - 2 kertaa päivässä 1 rkl
Huomautukset:
- Käytä vain alkuperäisesti suljettua purkkia
- Säilytä viileässä ja kuivassa
| Tuotenro.: | CV-K-GAL |
|---|---|
| Sisältö: | 150 g |
| EAN: | 709616012345 |
| Valmistajan nro: | K-GAL |
| Merkki: | SFI HEALTH |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Kestävyys |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Immuunijärjestelmä, Maha & suolisto |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per annos (5 g) |
|---|---|
| Galactomune®-prebioottiseos | 5 g |
Ainesosat
Galakto-oligosakkaridit,
- termolysoidusta hiivauutteesta (saccharomyces cerevisiae)
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Supplementa Corporation B.V., Papierbaan 50a, 9672 BH, Winschoten, Alankomaat, info@supplementa.com |
|---|