Sponser® Sport Food Pre-Workout Booster , Apple-Raspberry (256 g)
Optimaalinen boosteri harjoitteluun
39,49 €
(154,26 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Multimekanismi-yhdistelmä
- Kasviuutteista
- Sisältää kofeiinia
Kuvaus
Tämä Pre-Workout-jauhe sopii hyvin voima- ja kestävyyslajeihin ja se koostuu laadukkaista raaka-aineista. Jauhe sisältää yhteensä 7 kasviuutetta, korkeahkon määrän kofeiinia, muutamia tärkeitä vitamiineja ja kivennäisaineita.
Suositeltu käyttö:
Parhaan tuloksen saavuttamiseksi nauti Pre-Workout Booster-juoma noin 30-60 minuuttia ennen harjoittelua.
Valmistus:
Liuota n. 3 kukkurallista mittalusikkallista jauhetta (16 g) 200 ml:aan vettä.
Huomautuksia:
- Ei sovi kofeiiniherkille henkilöille.
- Sisältää vihreää teetä: Älä ota vihreää teetä tyhjään vatsaan, älä tiukan, vähäkalorisen ruokavalion yhteydessä äläkä samana päivänä muiden vihreää teetä sisältävien tuotteiden kanssa. Ei suositella raskaana oleville tai imettäville naisille eikä alle 18-vuotiaille lapsille. Katekiinien kokonaismäärä kaikista lähteistä ei saa ylittää 800 mg/vrk.
| Tuotenro.: | SE-44-052 |
|---|---|
| Sisältö: | 256 g |
| EAN: | 7611174440528 |
| Valmistajan nro: | 44052 |
| Merkki: | Sponser® Sport Food |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus, Kestävyys |
| Käyttöaika: | Ennen urheilua |
| Yleisiä huomautuksia: | Ei sovellu raskaana oleville naisille, Ei lapsille |
| Säilytysohjeet: | Säilytä kuivassa |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per annos (16 g) |
|---|---|
| energia | 209 / 50 kj / kcal |
| rasva | 0,1 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 10 g |
| josta sokeri | 0,1 g |
| | 1,7 g |
| suola | 0 g |
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per annos (16 g) |
|---|---|
| E-vitamiinia | 4,2 mg |
| C-vitamiini | 28 mg |
| B12-vitamiini | 1 µg |
| niasiini | 12 mg |
| foolihappo | 60 µg |
| biotiini | 20 µg |
| Pantoteenihappo | 2 mg |
| | 3 mg |
| sitrulliini | 1.000 mg |
| L-tyrosiini | 1.000 mg |
| L-ornitiini | 500 mg |
| tauriini | 500 mg |
| Cholin | 85 mg |
| kofeiini | 150 mg |
| riboosi | 400 mg |
| katekiini | 90 mg |
Ainesosat
Wachsmaisstärke, L-sitrulliinimalaatti, L-tyrosiini, 8 % Kasviuutesekoitus (vihreä tee uute (lehdistä), guarana, greippi, punaiset viinirypäleet, vihreät viinirypäle, Apfel, musta porkkana-uute), 4,7 % nukleotidejä sisältävää Ravintohiiva, 4,7 % Hefeextrakt, L-ornitiini HCI, tauriini, 2,5 % D-riboosi, 2 % heraproteiini-isolaatti[4], Zitronensäure (E330)[1], koliinibitartraatti, aromit (Apfel, vadelma (Rubus idaeus), kofeiini), auringonkukkalesitiini[2], Sinkkilaktaatti, sukraloosi[3]
- Säuerungsmittel
- Emulgatoren
- Süßungsmittel
- hydrolisiert
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | SPONSER EUROPE GmbH, Heuriedweg 30, 88131, Lindau, Saksa, info@sponser-europe.com |
|---|