TEEKANNE Talvitee LUOMU Omenapunchi, 18 (41 g)
Talviunelma teekannulle
3,89 €
(94,88 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Hienoilla luomumausteilla
- Lämmittävä & hedelmäinen
- Täydellinen kylmiin päiviin
Kuvaus
Kun ulkona on kylmä, TEEKANNE Luomu Talvitee Omenapunchi tarjoaa mukavuutta. Kypsien omenoiden hedelmäinen maku yhdistyy aromikkaisiin mausteisiin ja luo talvisen nautintohetken. Iltapäivisin tai illalla sohvalla käpertyneenä – tämä tee tekee talvesta vieläkin kauniimman.
| Tuotenro.: | XPI-TK-79327 |
|---|---|
| Sisältö: | 41 g |
| EAN: | 4009300021209 |
| Valmistajan nro: | 079327 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Säilytysohjeet: | Säilytä avattuna jääkaapissa |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,4 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|