Vilgain Gluteeniton pizzataikina, 225 g
Italialainen käsintehty ja kuohkea pizzapohja gluteenittomaan nautintoon
4,49 € 5,49 € -18%
(19,96 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Käsintehty Italiassa
- Gluteeniton & vegaaninen
- Valmista alle 10 minuutissa
-
Ei sisällä gluteiinia
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Tämä pizzapohja on valmistettu käsityönä Rooman läheisyydessä. Ainesosat, kuten gluteeniton vehnä, tattari ja maissi, tulevat paikallisilta viljelmiltä Apenniineilta. Tuotannossa käytetty vesi on peräisin kirkkaista vuoristolähteistä. Erityisen reseptin ja italialaisen oliiviöljyn ansiosta taikina saa ilmavan ja pehmeän koostumuksen. Voit päällystää taikinan täysin oman makusi mukaan. Näin saat aidon palan Italiaa suoraan keittiöösi.
Valmistusohje:
Päällystä taikina makusi mukaan ja paista uunissa 5-7 minuuttia lämpötilassa 250-330 °C. Valmista!
Valmistusohje:
Päällystä taikina makusi mukaan ja paista uunissa 5-7 minuuttia lämpötilassa 250-330 °C. Valmista!
| Tuotenro.: | VIL-41887 |
|---|---|
| Sisältö: | 225 g |
| EAN: | 8595717703440 |
| Valmistajan nro: | 41887 |
| Merkki: | Vilgain |
| Ravitsemuksen muodot: | Gluteeniton |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia |
| Tuotelajit: | Elintarvike |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1089 / 260 kj / kcal |
| rasva | 2,7 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,4 g |
| hiilihydraatit | 57 g |
| josta sokeri | 2,7 g |
| kuidut | 3 g |
| | 0,5 g |
| suola | 1,3 g |
Ainesosat
vehnätärkkelys[1], Vesi, Maissitärkkelys, Maisstarter (Vesi, Maissijauho), ekstra-neitsytoliiviöljy, Inuliini (salaattisikuri), Emulgator (Cellulose), dekstroosi, muokattu lujuus, suola, tattarijauho, psyllium, stabilointiaine (ksantaani)
- gluteeniton