Alnatura Luomu Mezzi Rigatoni, 500 g

Uurretut putkipastat

1,79 € 1,99 € -10%

(3,58 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 500 g

Jälleen varastossa alkaen 12. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Luomulaatua
  • Vegaaninen
  • Valmistettu pronssimuoteilla
  • Italialainen durumvehnäjauho
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml

Alnatura Luomu Mezzi Rigatoni, 500 g 1,79 € (3,58 € / kg)
Alnatura Luomu ekstra-neitsytoliiviöljy, 500 ml 6,74 € (13,48 € / l)
Kokonaishinta: 8,53 €
Kuvaus

Alnatura luomu Mezzi Rigatoni -pastat ovat hieman lyhyempiä ja paksumpia kuin Etelä-Italiasta ja Sisiliasta peräisin olevat perinteiset rigatonit. Ne sopivat erinomaisesti sekä kermaisiin että sattumia sisältäviin kastikkeisiin. Perinteisillä pronssimuoteilla valmistaminen antaa pastalle karhean pinnan, joka imee kastikkeet erityisen hyvin. Pasta sopii mainiosti myös uuniruokiin. Valmistettu 100-prosenttisesti italialaisesta durumvehnäjauhosta.

Valmistusohje:
Lisää pasta kiehuvaan suolattuun veteen ja keitä 12–13 minuuttia välillä sekoittaen.

Tuotenro.: XPI-MM-240048
Sisältö: 500 g
EAN: 4104420253704
Valmistajan nro: 240048
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Pasta
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegaaninen, Vegetaarinen
Säilytysohjeet: Säilytä kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: F – Soijapavut, M – Sinappi
Ainesosat

durumvehnäsuurimot[1]

  1. luonnonmukaisesta maataloudesta
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1470 / 351 kj / kcal
rasva 1,5 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,4 g
hiilihydraatit 71 g
  josta sokeri 4,3 g
kuidut 2,6 g
proteiini 12 g
suola 0,01 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu Mezzi Rigatoni

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder