Alnatura Luomu spelttitäytekeksit, 90 g

Mureat keksit kaakaotäytteellä

1,32 € 1,39 € -5%

(14,67 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 90 g

Varastossa

Toimitus torstaina, 08. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään tiistaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Hienostunut kaakaokreemi
  • Kätevän pienessä koossa
  • Herkän rapeat

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomukamomillatee, 30 g

Alnatura Luomu spelttitäytekeksit, 90 g 1,32 € (14,67 € / kg)
Alnatura Luomukamomillatee, 30 g 1,69 € (56,33 € / kg)
Kokonaishinta: 3,01 €
Kuvaus

Hienostunut kaakaokreemitäyte saa seurakseen herkän rapeat ja mureat spelttikeksit. Täydellinen herkkuhetkiin, kun makeanhimo yllättää. Kätevän pienessä koossa keksit on helppo ottaa mukaan.

Tuotenro.: XPI-MM-142486
Sisältö: 90 g
EAN: 42247111
Valmistajan nro: 142486
Merkki: Alnatura
Tuotelajit: Elintarvike
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: C – Kananmuna, F – Soijapavut, H – Pähkinät
Ainesosat

44 % Spelttijauho tyyppi 1050[2], juurikassokeri[2], palmuöljy[2], 3,8 % Kakaopulver stark entölt[2], täysmaitojauhe[2], Maissitärkkelys[2], hunaja[2], Glukosesirup[2], natriumvetykarbonaatti[1], Meersalz, Bourbon-Vanilleschoten gemahlen[2]

  1. Luomuviljelystä peräisin olevaa leivinjauhetta
  2. luonnonmukaisesta maataloudesta

Saattaa sisältää jäämiä kananmunasta, soijasta, mantelista, hasselpähkinästä ja parapähkinöistä.

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 2060 / 492 kj / kcal
rasva 23 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 12 g
hiilihydraatit 62 g
  josta sokeri 28 g
kuidut 3,5 g
proteiini 7,5 g
suola 0,28 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomu spelttitäytekeksit

2,0 yhteensä 5 tähdestä
5 tähteä
0 (0%)
4 tähteä
0 (0%)
3 tähteä
0 (0%)
2 tähteä
1 (100%)
1 tähti
0 (0%)

1 arvostelu