bioasia Luomu-neitsytkookosöljy, 250 ml

Koe kookoksen luonnollinen maku!

6,09 €

(24,36 € / l, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 250 ml

Vielä 9 kpl varastossa

Toimitus perjantaina, 09. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään torstaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Paistamiseen, leivontaan ja ruoanlaittoon
  • Tuoreina korjatuista kookospähkinöistä
  • Kylmäpuristettu
  • Vegaaninen Vegaaninen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Ölmühle Solling MCT luomu kookosöljy, 500 ml

bioasia Luomu-neitsytkookosöljy, 250 ml 6,09 € (24,36 € / l)
Ölmühle Solling MCT luomu kookosöljy, 500 ml 20,49 € (40,98 € / l)
Kokonaishinta: 26,58 €
Kuvaus

Tämä monipuolinen, kylmäpuristettu luomukookosöljy bioasia-merkiltä on todellinen keittiön moniottelija! Leivo herkullisia leivonnaisia hienovaraisella kookoksen vivahteella tai paista lempikasviksesi tuoksuvassa öljyssä. Kookosöljy sopii tähän erinomaisesti, sillä sen savuamispiste on korkea, 185–205 °C.
Tuoreina korjattujen kookospähkinöiden hedelmälihasta valmistettu öljy hurmaa monipuolisuudellaan ja täyteläisellä maullaan!

Huomio:
Alle 25 asteen lämpötilassa luomukookosöljy jähmettyy. Tämä on täysin luonnollista eikä vaikuta sen laatuun. Voit lämmittää öljyä varovasti, kun haluat käyttää sitä juoksevana.

Tuotenro.: XPI-KK-5116
Sisältö: 250 ml
EAN: 4316734051161
Valmistajan nro: 5116
Merkki: bioasia
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä, Säilytä valolta suojattuna
Ainesosat

Kokosnussöl[1]

  1. valvotusta luonnonmukaisesta viljelystä
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 3768 / 900 kj / kcal
rasva 100 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 94 g
hiilihydraatit <0,5 g
  josta sokeri <0,5 g
proteiini <0,5 g
suola <0,01 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Kreyenhop & Kluge GmbH & Co. KG, Industriestraße 40-42, 28876, Oyten, Saksa, www.kreyenhop-kluge.com/de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta bioasia Luomu-neitsytkookosöljy

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder