Natural Power 5 komponenttia proteiinia 500 g, vanilja (500 g)
Yhdistelmä 5 laadukkaasta proteiinilähteestä
21,99 €
(43,98 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 23-24 g proteiinia annosta kohti
- Matala rasva- ja hiilihydraattipitoisuus
- Korkealaatuisilla BCAA:illa
Kuvaus
Tämä proteiinijauhe yhdistää viiden eri proteiinilähteen edut, mukaan lukien nopeasti ja hitaasti imeytyvät proteiinit. Näihin kuuluvat heraproteiini-isolaatti, heraproteiinikonsentraatti, soijaisolaatti, kananmunaproteiini ja natriumkaseinaatti. Tämän kaavan erityispiirteitä ovat korkea proteiini- ja BCAA-pitoisuus sekä matala rasva- ja hiilihydraattipitoisuus.
Itävallassa valmistettu tuote perustuu ainoastaan huolellisesti valittuihin ja korkealaatuisiin raaka-aineisiin, jotka prosessoidaan tiukimpien hygienia- ja elintarvikestandardien mukaisesti.
Käyttösuositus:
1 annos (30 g = noin 3 kukkurallista ruokalusikallista) sekoitetaan 250 ml:aan vettä. Suositeltu käyttömäärä on 1-3 sheikkiä päivässä.
- Juuri ennen harjoitusta
- Harjoituksen jälkeen
- Välipalana
Heraproteiini soveltuu myös erinomaisesti erilaisten jälkiruokien rikastamiseen. Kokeile esimerkiksi herkullisia proteiinipannukakkuja!
| Tuotenro.: | NP-1900403 |
|---|---|
| Sisältö: | 500 g |
| EAN: | 9010306453432 |
| Valmistajan nro: | 1903380 |
| Merkki: | Natural Power |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Lihasten kasvatus |
| Käyttöaika: | Ennen urheilua, Harjoittelun jälkeen, välipalaksi |
| Tuotelajit: | Pirtelöt ja proteiinit |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | ILMAN lisättyä sokeria |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Lihakset |
| Proteiinityyppi: | Heraproteiini |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat
Molkenprotein[1], Emulgator (lesitiinit), soijaisolaatti, Molkeproteinkonzentrat, Emulgator (lesitiinit), Hühnerei-Trockeneiweiss, aromi, Natrium Kaseinat, jauhetut psylliuminkuoret, makeutusaine (sukraloosi)
- Primäre Zutaten anderer Herkunft.
Ravintoarvo
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per 100 g |
|---|---|
| valiini | 4,99 g |
| Isoleucin | 5,38 g |
| leusiini | 8,56 g |
| fenyylialaniini | 3,51 g |
| treoniini | 4,96 g |
| metioniini | 1,85 g |
| lysiini | 7,2 g |
| Thryptophan | 1,43 g |
| Asparaginsäure | 9,56 g |
| seriini | 4,08 g |
| glutamiinihappo | 15,59 g |
| proliini | 4,9 g |
| glysiini | 2,21 g |
| Alanin | 4,16 g |
| tyrosiini | 2,89 g |
| histidiini | 1,76 g |
| arginiini | 3,54 g |
| Cystein | 1,95 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Almi GmbH, Hörschinger Straße 1, 4064, Oftering, Itävalta, office@naturalpower.at, www.naturalpower.at |
|---|