Nordic Naturals Arctic Cod Liver Oil Softgels, 180 geeliä
Omega-3-rasvahapot turskasta
50,84 € 56,49 € -10%
(158,88 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Valmistettu 100 % luonnonvaraisesta turskasta
- Kestävää kalastusta Norjasta
- Luonnollisella sitruunamaulla
Samankaltaiset tuotteet
Kuvaus
Arctic Cod Liver Oil™ Softgels pehmeissä kapseleissa on miellyttävä sitruunan maku ja ne sisältävät 100% puhdistettua turskanmaksaöljyä luonnonvaraisesti pyydetystä turskasta. Sisältää omega-3-rasvahappoja EPA ja DHA. Optimoitu A-vitamiinilla.
Kulutussuositus:
Ota 3 kapselia päivittäin aterian yhteydessä ja runsaan veden kera. Tai lääkärin kanssa sovitulla tavalla.
| Tuotenro.: | CV-57885NN |
|---|---|
| Sisältö: | 180 geeliä |
| EAN: | 768990891304 |
| Valmistajan nro: | 6613NH |
| Merkki: | Nordic Naturals |
| Koostumus: | Kapseli |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Sydän & verenkierto |
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ainesosat
gereinigter arktischer Lebertran (kala), Kapselhülle (Gelatine), Glycerin, Wasser, aromivahvenne (natürliches Zitronenaroma), Antioxidationsmittel (D-Alpha Tocopherol), säilöntäaine (Rosmarinextrakt)
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (3 kapselia) |
|---|---|
| kolesteroli | 15 mg |
| Omega-3 Fettsäuren | 750 mg |
| josta muut omega-3-rasvahapot | 150 mg |
| josta EPA (eikosapentaeenihappo) | 240 mg |
| josta DHA (dokosaheksaeenihappo) | 360 mg |
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | suurin suositeltu vuorokausiannos/-annos (3 kapselia) |
|---|---|
| energia | 147 / 35 kj / kcal |
| rasva | 3 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,5 g |
| hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Yleisiä tietoja dokosaheksaeenihaposta ja eikosapentaeenihaposta
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Supplementa Corporation B.V., Papierbaan 50a, 9672, BH Winschoten, Alankomaat, info@supplementa.com |
|---|
Sopii hyvin tähän
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Nordic Naturals Arctic Cod Liver Oil Softgels
| 5 tähteä | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 tähteä | | 0 | (0%) |
| 3 tähteä | | 0 | (0%) |
| 2 tähteä | | 0 | (0%) |
| 1 tähti | | 0 | (0%) |
1 arvostelu
- Ei arvosteluja