nu3 Erytritoli, 750 g
Kaloriton sokerinkorvike
9,49 €
(12,65 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sisältää hampaita helliviä ominaisuuksia
- Sopii ruoanlaittoon ja leivontaan
- Maissipohjainen
-
Fruktoositon -
Ilman sokeria -
Vegetaarinen -
Laktoositon
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
Nu3:n erytritolilla nautit makeisista ilman kaloreita. Tämä luonnollinen sokerinkorvike, joka on valmistettu maissisokerin fermentoinnin kautta, tarjoaa kevyen makeuden ja sopii erinomaisesti leivontaan ja ruoanlaittoon. Erytritoli on sokerialkoholi, jota esiintyy pieniä määriä hedelmissä ja vihanneksissa.
Käyttösuositus: Korvaa reseptissä mainittu sokerimäärä 1,2–1,4-kertaisella määrällä erytritolia.
Tärkeät tiedot:
- Elintarvikkeet/juomat, jotka sisältävät sokerin sijasta erytritolia, auttavat säilyttämään hampaiden mineralisaation.
- Suurin suositeltu päiväannos on 2 g per painokilo, eikä sitä tule ylittää, sillä erytritoli voi yliannostettuna olla laksatiivinen.
| Tuotenro.: | nu3-22215 |
|---|---|
| Sisältö: | 750 g |
| EAN: | 4260744955912 |
| Valmistajan nro: | NU3_22215 |
| Merkki: | nu3 |
| Ravitsemuksen muodot: | Kasvissyöjille, Sokeriton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Laktoositon |
| Tuotelajit: | Makeutusaine |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Ei sisällä aspartaamia, Fruktoositon, Ilman sokeria, Vegetaarinen, ei sisällä liivatetta, ILMAN väriaineita, ILMAN säilöntäaineita, OHNE Aromastoffe, ILMAN lisättyä sokeria, Ilman arominvahventeita, Sopii diabeetikoille |
| Säilytysohjeet: | Säilytä huoneenlämmössä, Säilytä kuivassa |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | A – Gluteeni, C – Kananmuna, E – Maapähkinät, F – Soijapavut, G – Maito, H – Pähkinät, N – Seesaminsiemenet, P – Lupiinipavut |
Ainesosat
100 %
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 0 / 0 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 100 g |
| josta sokeri | <0,05 g |
| josta polyolit | 100 g |
| | 0 g |
| suola | <0,01 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | nu3 GmbH, Brückenstrasse 5, 10179, Berlin, Saksa, www.nu3.de |
|---|