Urheiluravinteet Powerbar®-tuotemerkiltä

Urheiluravinteet Powerbar®-tuotemerkiltä

Jo vuodesta 1986 lähtien Powerbar on kehittänyt puhtaasta intohimosta räätälöityä urheiluravitsemusta aktiivisille ihmisille ja urheilijoille. 40 vuoden kokemuksella brändi tarjoaa harkitun valikoiman patukoita, geelejä ja jauheita, jotka tukevat sinua kaikissa urheilullisissa haasteissasi.

Suodata & lajitella

Hinta Koostumus Treenitavoite Allergeenit Tuotteiden ominaisuudet
Suodata

Powerbar®: 1–30 / 38 tuotteesta

Protein+ Low Sugar -patukka

Protein+ Low Sugar -​patukka, Vanilla (35 g)

  • 10 g proteiinia per patukka
  • Vain enintään 1,6 g sokeria per 35 g patukka
  • Urheilun jälkeen & välipalaksi
1,69 € (48,29 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

30 % Proteiinia sisältävä patukka

30 % Proteiinia sisältävä patukka, Vanilla-​Caramel Crisp (55 g)

  • Runsaasti korkealaatuista proteiinia
  • Erinomainen maku
  • Erikoishinta alkaen 15 patukkaa à 55 g
2,46 € 2,59 € (44,73 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

52 % Protein Plus patukka

52 % Protein Plus patukka, Cookies & Cream (50 g)

  • Vähän sokeria
  • Ei aspartaamia
  • Edullinen hinta alkaen 20 patukkaa à 50 g
2,93 € 3,09 € (58,60 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Protein Soft Core

Protein Soft Core, White Hazelnut (48 g)

  • Rapeita paloja
  • Ei lisättyä sokeria
  • Täydellinen välipalaksi mukaan
2,39 € (49,79 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Iso Active

Iso Active, Red Fruit Punch (1.320 g)

  • Sisältää 5 elektrolyyttiä
  • 2:1 suhde glukoosista
  • & fruktoosin lähteistä
29,99 € (22,72 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Iso Active

Iso Active, Lemon (600 g)

  • Ennen ja aikana treenin
  • 2:1 suhteessa glukoosia ja fruktoosia
  • Veden imeytymisen parantamiseen
14,49 € (24,15 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Powergel Shots

Powergel Shots, Raspberry (60 g)

  • Kilpailuvaihe & intensiiviset harjoitukset
  • 5 karkkia vastaa 1 PowerGeliä
  • Nestemäinen geelitäyte
2,46 € 2,59 € (41,00 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Energize Original

Energize Original, Banana Punch (55 g)

  • Intensiiviset harjoittelujaksot
  • Sopii myös kilpailutilanteisiin
  • Magnesiumin/natriumin yhdistelmä
2,89 € (52,55 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Powergel Fruit

Powergel Fruit, Red Fruit Punch (41 g)

  • Hedelmämehupohjainen
  • 2:1 suhteessa glukoosia ja fruktoosia
  • Luontaiset aromit
2,46 € 2,59 € (60,00 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

5 Elektrolyytit

5 Elektrolyytit, Mango-​passiohedelmä (10 poretablettia)

  • Hedelmäinen maku
  • Erittäin virkistävä
  • Ei kaloreita
6,69 € (121,64 € / kg)

Toimitus 21. lokakuuta mennessä

Luonnollinen proteiinipatukka

Luonnollinen proteiinipatukka, Salty Peanut Crunch (40 g)

  • Optimaalinen välipala
  • Vegaaniset ainekset
  • Kasvipohjainen proteiini
1,89 € (47,25 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Powergel Hydro

Powergel Hydro, Appelsiini (67 ml)

  • Glukoosi- ja fruktoosilähteet suhteessa 2:1
  • Nestemäinen geelikoostumus
  • Sisältää natriumia
2,59 € (38,66 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

PowerGel Smoothie

PowerGel Smoothie, Banaani-​mustikka (90 g)

  • Harjoitteluun & kilpailuun
  • Hedelmäinen maku
  • Uudelleensuljettava pussi
2,39 € (26,56 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Fuel Gel 30

Fuel Gel 30, Greippi (50 ml)

  • Urheilun aikana
  • 30 g hiilihydraatteja/annos
  • 1:0,8 Carb Mix -koostumus
3,19 € (63,80 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Powergel Original

Powergel Original, Lemon-​Lime (41 g)

  • Hiilihydraattigeeli
  • Intensiivinen maku
  • Glukoosi- ja fruktoosilähteet
2,59 € (63,17 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Luonnollinen energiapatukka

Luonnollinen energiapatukka, Sweet'n Salty (40 g)

  • Vegaaniset ainesosat
  • 72 mg magnesiumia/patukka
  • Ei lisättyjä väriaineita
1,89 € (47,25 € / kg)

Toimitus 21. lokakuuta mennessä

Proteiini ja kuitu

Proteiini ja kuitu, Vadelma -​jogurtti (35 g)

  • Proteiinivälipala
  • Vähennetty sokeripitoisuus
  • Kätevä mukaan otettavaksi
1,69 € (48,29 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Proteiinipatukka 40 % PROTEIN+

Proteiinipatukka 40 % PROTEIN+, Choco Coco (40 g)

  • 40 % proteiinia per patukka
  • Rapeat crispyt, miellyttävän pehmeä
  • Ei lisättyä sokeria ja täynnä makua
1,99 € (49,75 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Recovery Active

Recovery Active, 1.210 g

  • Suklaan makuinen
  • Täydellinen urheilun jälkeiseen palautumiseen
  • Sisältää magnesiumia
39,49 € (32,64 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Energize Advanced

Energize Advanced, Hazelnut Chocolate (55 g)

  • Mehevä ja taatusti ei-tahmea
  • Sisältää natriumia ja magnesiumia
  • 2:1 hiilihydraattien suhde (glukoosi ja fruktoosi)
2,74 € 2,89 € (49,82 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Iso Max Veriappelsiini

Iso Max Veriappelsiini, 1.200 g

  • Hiilihydraatti-elektrolyyttiliuos
  • Sisältää kofeiinia
  • Loistava maku
41,49 € (34,58 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

33% Protein+ Patukka

33% Protein+ Patukka, Peanut Chocolate (90 g)

  • Erikoishinta 10 patukasta à 90 g
  • Herkullinen maku
  • Ei sisällä kollageeniproteiinia
4,19 € (46,56 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Ride Energy

Ride Energy, Chocolate-​Caramel (55 g)

  • Rapeita pähkinöitä
  • Erityinen määrä proteiinia
  • Parannettu magnesiumilla
1,98 € 2,09 € (36,00 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Build Whey Protein Isolate & Hydroisolate

Build Whey Protein Isolate & Hydroisolate, Suklaa (550 g)

  • 100 % heraproteiini
  • Eristetty & hydrolysoitu
  • Intensiivisen voimaharjoittelun jälkeen
36,49 € (66,35 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Magnesium Liquid Citrus (20 x 25 ml)

Magnesium Liquid Citrus (20 x 25 ml), 500 ml

  • Sisältää 250 mg magnesiumia/ampulli
  • Optimoitu B6-vitamiinilla
  • Vegaaninen
34,99 € (69,98 € / l)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Elektrolyyttijuoma

Elektrolyyttijuoma, Mansikka-​Lime (1.000 ml)

  • Erinomainen maku
  • Ilman aspartaamia
  • Luontaiset aromit
22,99 € (22,99 € / l)

Toimitus 04. marraskuuta mennessä

Recovery Max

Recovery Max, vadelma (1.144 g)

  • Treenin- ja kilpailun jälkeinen juoma
  • Aistillinen maku
  • Urheilun jälkeen
45,49 € (39,76 € / kg)

Toimitus 12. lokakuuta mennessä

Oat Energy

Oat Energy, Cacao Almond (50 g)

  • Ihanteellinen välipala
  • Sisältää magnesiumia
  • Vegaaninen
1,98 € 2,09 € (39,60 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Siirapppumppu

Siirapppumppu

  • Helppoon annosteluun
  • Muovia
4,69 €

Toimitus 13. lokakuuta mennessä

Fuel Sports Drink 90 Carboja

Fuel Sports Drink 90 Carboja, Appelsiini (94 g)

  • 90 g hiilihydraatteja/annos
  • 1:0,8 hiilihydraattiseos
  • Ihanteellinen ennen ja aikana liikunnan
3,98 € 4,19 € (42,34 € / kg)

Toimitus 13. lokakuuta mennessä