rawster Akaasiapulveri Luomu, 400 g
Mauton ja hyvin liukeneva
20,99 €
(52,48 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Luonnollinen
- Hienoksi jauhettu
- Monikäyttöinen
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Jauhe on valmistettu akaasian hellävaraisesti kuivatusta kasvismehusta. Raaka-aineet ovat peräisin valvotusta luomuviljelystä ja ne jalostetaan hienoksi jauheeksi. Tuote on mauton ja se sekoittuu hyvin smoothieihin, mehuihin tai jogurttiin. Lisäksi se soveltuu erinomaisesti leivonnaisten valmistukseen. Luonnollinen jauhe ei sisällä lisäaineita ja se liukenee erittäin hyvin.
Käyttösuositus:
Päivittäin 1 teelusikallinen (n. 5 g) runsaaseen nesteeseen sekoitettuna ja juotuna päivän aikana. Tarvittaessa voi nostaa 2 teelusikalliseen (n. 10 g) päivittäin.
| Tuotenro.: | PU-AZ400 |
|---|---|
| Sisältö: | 400 g |
| EAN: | 4260477791290 |
| Valmistajan nro: | AZ400 |
| Merkki: | rawster |
| Koostumus: | Jauhe |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Kenelle: | Erityisesti naisille, Erityisesti miehille |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Maha & suolisto |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1017 / 243 kj / kcal |
| rasva | 0,7 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 73 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 8,5 g |
| suola | 0,3 g |
Ainesosat
Akaasiankuitujauhe[1]
- kontrolloidusta luomuviljelystä
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Rawster Foods GmbH, Finowstraße 14, 10247, Berlin, Saksa, info@rawster.de, www.rawster.de |
|---|