Seeberger Cashewpähkinät, 500 g

Hienostunut, voisen kermainen maku

13,40 € 14,89 € -10%

(26,80 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 500 g

Vielä 5 kpl varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään maanantaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Ei lisättyä sokeria tai suolaa
  • Runsaasti proteiinia
  • Erityisen herkullisia
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Rapunzel Luomu mantelitahna, 500 g

Seeberger Cashewpähkinät, 500 g 13,40 € (26,80 € / kg)
Rapunzel Luomu mantelitahna, 500 g 14,84 € (29,68 € / kg)
Kokonaishinta: 28,24 €
Kuvaus

Cashewpähkinät ovat oikeastaan luumarjojen siemeniä – mutta olivatpa ne pähkinöitä tai luumarjojen siemeniä, ne ovat joka tapauksessa herkullisia!
Huolellisesti käsiteltyinä ja luonnollisina pakatut cashewpähkinät sisältävät edelleen kaikki tärkeät proteiinit, tyydyttymättömät rasvahapot, vitamiinit ja kivennäisaineet. Lisäksi Seebergerin cashewpähkinät eivät sisällä lisättyä sokeria tai suolaa. Ne sopivat mainiosti sellaisenaan nautittaviksi, mutta maistuvat erinomaisilta myös aasialaisissa riisipannuissa ja wok-ruoissa!

Tuotenro.: XPI-MM-1073801
Sisältö: 500 g
EAN: 4008258107089
Valmistajan nro: 1073801
Merkki: Seeberger
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegaaninen, Vegetaarinen, ILMAN lisättyä sokeria
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: E – Maapähkinät, H – Pähkinät
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 2537 / 606 kj / kcal
rasva 48 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 9,3 g
hiilihydraatit 23 g
  josta sokeri[1] 6,2 g
proteiini 19 g
suola[2] 0,02 g
  1. sisältää luonnostaan ​​sokeria
  2. Sisältää luonnostaan ​​suolaa
Ainesosat

Cashews

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Seeberger GmbH, Hans-Lorenser-Straße 36, 89079, Ulm, Saksa, shop@seeberger.de, www.seeberger.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Seeberger Cashewpähkinät

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder