SFI HEALTH D-Riboosi, 330 g
DNA:n ja RNA:n osa
79,49 €
(240,88 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Hienoinen makea maku
- Monosakkaridinen sokeri
- Liukenee veteen tai mehuun
Sopii hyvin tähän
Kuvaus
D-Riboosi on monosakkaridinen sokeri, joka liukenee helposti jauheena veteen tai mehuun ja luo miellyttävän makean maun. Sokeri on myös osa DNA:n ja RNA:n nukleotideja.
Käyttösuositus:
1 x päivässä 1 ruokalusikallinen sekoitettuna veteen, mehuun tai ruokaan tai ota lääkärin ohjeen mukaan
Huomautus:
Raskauden, imetyksen tai lääkityksen aikana konsultoi lääkäriä ennen käyttöä.
| Tuotenro.: | CV-DRB |
|---|---|
| Sisältö: | 330 g |
| EAN: | 828054001046 |
| Valmistajan nro: | DRB |
| Merkki: | SFI HEALTH |
| Koostumus: | Jauhe |
| Treenitavoite: | Kestävyys |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
| Hyvä jollekin: | Sydän & verenkierto, Aineenvaihdunta |
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Ravintolisät tulee säilyttää lasten ulottumattomissa.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.
Tuoteseloste
| Tuoteseloste | per annos (5,5 g) |
|---|---|
| D-riboosi | 5 g |
Ainesosat
d-riboosijauhe
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Supplementa Corporation B.V., Papierbaan 50a, 9672 BH, Winschoten, Alankomaat, info@supplementa.com |
|---|