Sonnentor Luomutatteja, 25 g

Sienten kuningas

5,69 €

(227,60 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 25 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Verraton sienten maku
  • Monipuolinen käyttää
  • Metsäinen vivahde
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Cosmoveda Valkosipulijauhe - luomu, 100 g

Sonnentor Luomutatteja, 25 g 5,69 € (227,60 € / kg)
Cosmoveda Valkosipulijauhe - luomu, 100 g 9,19 € (91,90 € / kg)
Kokonaishinta: 14,88 €
Kuvaus

Sonnentorin kuivatut luomutatit tuovat jokaiseen ruokaan herkullisen ja ainutlaatuisen sienien maun. Tattien tuoksussa on hienoinen savun vivahde, joka tuo mieleen metsänpohjan. Maussa korostuu tattien tyypillinen aromi. Sitä voi kuvailla hieman makeahkoksi, metsäsävyiseksi ja kevyesti savuiseksi.

Vinkit ja valmistus:
Paistettuina, haudutettuina tai uunissa valmistettuina tatit sopivat erinomaisesti monenlaisiin ruokiin. Ne maistuvat herkullisilta sienimuhennoksissa, täytteissä ja kastikkeissa. Vinkki: Erityisen voimakkaan arominsa ansiosta tätä täyteläisen makuista herkkua kannattaa käyttää harkiten.

Tuotenro.: XPI-ST-003569
Sisältö: 25 g
EAN: 9004145003569
Valmistajan nro: 356
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä soijaa, Laktoositon, Ei sisällä selleriä, Ei sisällä sinappia, Ei sisällä seesamia, Ei sisällä lupiinia, Ei sisällä nilviäisiä
Tuotelajit: Mausteet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen, vehnätön, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ainesosat

herkkutatti[1]

  1. Luomu
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Luomutatteja

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder