Sonnentor Leikattu luomukarhunlaukka, 18 g

Kevään valkosipuli

3,09 €

(171,67 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 18 g

Varastossa

Toimitus tiistaina, 13. lokakuuta mennessä, jos tilaat viimeistään sunnuntaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Muistuttaa valkosipulia
  • Monikäyttöinen
  • Tunnistettava aromi
  • Vegaaninen Vegaaninen
  • Vegetaarinen Vegetaarinen
  • Ei sisällä gluteiinia Ei sisällä gluteiinia
  • Laktoositon Laktoositon

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Sonnentor 12 yrtin luomusuola, 120 g

Sonnentor Leikattu luomukarhunlaukka, 18 g 3,09 € (171,67 € / kg)
Sonnentor 12 yrtin luomusuola, 120 g 2,69 € (22,42 € / kg)
Kokonaishinta: 5,78 €
Kuvaus

Karhunlaukka sopii pestoon, keittoihin ja levitteisiin – sen käyttömahdollisuudet ovat lähes rajattomat. Kun haluat hemmotella vieraitasi herkullisella ruoalla, karhunlaukka on erinomainen valinta. Sen aromi muistuttaa valkosipulia, mutta on sitä miedompi ja hienovaraisempi, ja siinä on myös ruohosipulin vivahteita. Karhunlaukan mausteinen maku on lempeä yhdistelmä valkosipulia ja ruohosipulia. Tunnistettavan arominsa ansiosta se tunnetaan myös nimellä ”kevään valkosipuli”.

Vinkit ja valmistus:
Karhunlaukalla viimeistelet kasvikset, perunaru Baka ja salaatit, jotka saavat sen ansiosta nopeasti keväisen säväyksen. Mausteisen valkosipulisen makunsa ansiosta karhunlaukkaa käytetään mielellään myös sellaisenaan. Sen ainutlaatuinen aromi antaa herkullista makua pestoille, levitteille ja keitoille.

Tuotenro.: XPI-ST-003620
Sisältö: 18 g
EAN: 9004145003620
Valmistajan nro: 362
Merkki: Sonnentor
Ravitsemuksen muodot: Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon
Allergeenit: Ei sisällä gluteiinia, Ei sisällä kananmunaa, Ei sisällä kalaa, Ei sisällä soijaa, Laktoositon, Ei sisällä selleriä, Ei sisällä sinappia, Ei sisällä seesamia, Ei sisällä lupiinia, Ei sisällä nilviäisiä
Tuotelajit: Mausteet
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Hiivaton, Vegaaninen, Vegetaarinen, vehnätön, Ilman keinotekoisia väriaineita, Ilman keinotekoisia aromeja, Ilman arominvahventeita
Säilytysohjeet: Säilytä viileässä ja kuivassa
Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1231 / 294 kj / kcal
rasva 4,7 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0 g
  josta tyydyttymättömiä rasvahappoja 0,7 g
hiilihydraatit 18,3 g
  josta sokeri 12,7 g
proteiini 30 g
suola 0,01 g
Ainesosat

karhunlaukka (Allium ursinum) luomu

Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Sonnentor Leikattu luomukarhunlaukka

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder