Sonnentor Pure Leichtigkeit Tee Bio, 30,60 g
Koska vähemmän on joskus enemmän
4,49 €
(146,73 € / kg, sis. 13,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Nokkonen, fenkoli ja kaneli
- Suloisen mausteinen
- Vegan
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen
Kuvaus
Tämä ainutlaatuinen teemix auttaa sinua löytämään keveytesi ja saavuttamaan sisäisen tasapainon. Sen makean mausteiset sekä yrttiset aromit vihreästä kaurasta, nokkosesta, fenkolista, kardemummasta, katajanmarjoista, koivunlehdistä, iisopista ja kanelista sopivat erinomaisesti kasviskeittoihin ja kevyisiin salaatteihin.
- Kompostoituva folio ja teepussi
- CO2-neutraali
| Tuotenro.: | XPI-ST-02582 |
|---|---|
| Sisältö: | 30,60 g |
| EAN: | 9004145025820 |
| Valmistajan nro: | 2582 |
| Merkki: | Sonnentor |
| tee: | Teepussit |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä ja kuivassa |
| Saattaa sisältää jäämiä aineesta/aineista: | A – Gluteeni |
Ainesosat
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 1189 / 284 kj / kcal |
| rasva | 5,9 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0,98 g |
| hiilihydraatit | 22,9 g |
| josta sokeri | 6,49 g |
| | 15,7 g |
| suola | 0,3 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Itävalta, www.sonnentor.com/de-at |
|---|