TEEKANNE 12 yrttiä, 160 teepussia
Kuin kävely yrttitarhassa
16,79 €
(52,47 € / kg, sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- 100 % luonnollinen
- Sisältää melissaa ja roobosch-teetä
- Virkistystä sitruunaruohosta
Kuvaus
Tämä voimakas yrttisekoitus kätkee sisäänsä 12 tarkoin valittua yrttiä jokaiseen teepussiin. Melissaa, rooboosch-teetä ja sitruunaruohoa korostetaan tässä reseptissä. Nauti miellyttävän yrttisestä mausta täydessä voimakkuudessaan.
| Tuotenro.: | XPI-TK-76632 |
|---|---|
| Sisältö: | 160 teepussia |
| EAN: | 9001475766324 |
| Valmistajan nro: | 076632 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Tuotelajit: | Teet |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä, kuivassa ja valolta suojattuna |
Ainesosat
Zitronengras, Melisse, Rooibos, Honigbusch, Pfefferminze, inkivääri, sitruunamyrtti, Zitronenverbene, anis, Echte Kamille (Chamomilla recutita), Grüne Minze, fenkoli
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 4 / 1 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,2 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|