TEEKANNE Jäätee Yuzu & Minttu, 18 teepussia (45 g)
Aromatisoitu hedelmätee-sekoitus
3,59 € 3,99 € -10%
(79,78 € / kg, sis. 13,5% alv.
-
TEEKANNE
Jäätee Vadelma & Sitruuna
Janojuoma kuumiin päiviin
3,59 € 3,99 €(79,78 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Mansikka Lime
Vain muutamassa minuutissa hedelmäiseen juomanautintoon
3,59 € 3,99 €(79,78 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Persikka & Maracuja
Viileä juomanautinto
3,59 € 3,99 €(79,78 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Hugo
Seljanmarja-Minttu-Lime
3,59 € 3,99 €(86,71 € / kg) -
TEEKANNE
Iced Tea Sport omena-sitruuna +magnesium
Herkullinen teenautinto urheilijoille
3,59 € 3,99 €(79,78 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Mustaherukka & Sitruuna
Aromikas kylmäuutto ilman kaloreita
3,59 € 3,99 €(79,78 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Kookos Hibiskus
Tältä maistuu kesä!
3,39 € 3,99 €(75,33 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Metsämarja
Teepussit haudutettavaksi kylmässä vedessä
3,59 € 3,99 €(89,75 € / kg) -
TEEKANNE
Jäätee Yuzu & Minttu
Aromatisoitu hedelmätee-sekoitus
3,59 € 3,99 €(79,78 € / kg)
Ominaisuudet ja edut
- Käytettävä kylmän veden kanssa
- Erityisen hedelmäinen
- Ihanteellinen virkistykseksi matkalla
-
Vegaaninen -
Vegetaarinen -
Ei sisällä gluteiinia -
Laktoositon
Kuvaus
Virkistäydy kuumina kesäpäivinä Teekannen Yuzu & Minttu Jääteen avulla. Teepussit sopivat erinomaisesti valmistettaviksi kylmässä vedessä ja tarjoavat sinulle kotona tai matkalla milloin tahansa ihanan virkistyksen.
| Tuotenro.: | XPI-TK-80417 |
|---|---|
| Sisältö: | 45 g |
| EAN: | 9001475004174 |
| Valmistajan nro: | 80417 |
| Merkki: | TEEKANNE |
| tee: | Teepussit |
| Ravitsemuksen muodot: | Vegaaninen, Kasvissyöjille, Gluteeniton, Laktoositon |
| Allergeenit: | Ei sisällä gluteiinia, Laktoositon |
| Tuotelajit: | Teet |
| Tuotteiden ominaisuudet UUSI: | Vegaaninen, Vegetaarinen |
| Säilytysohjeet: | Säilytä viileässä ja kuivassa |
Ainesosat
Apfel, Pfefferminze, Valkoinen hibiskus, Hagebutten, Makeat lehdet, natürliches Aroma (Yuzu), Happamointiaine (Citronensäure, Yuzu)
Ravintoarvo
| Ravintoarvo | per 100 g |
|---|---|
| energia | 8 / 2 kj / kcal |
| rasva | 0 g |
| josta tyydyttyneet rasvahapot | 0 g |
| hiilihydraatit | 0,3 g |
| josta sokeri | 0 g |
| | 0 g |
| suola | 0 g |
Oikeudelliset tiedot
| Vastuullinen elintarvikealan toimija: | TEEKANNE GmbH, Münchner Bundesstr. 120, 5020, Salzburg, Itävalta, www.teekanne.at/de-at |
|---|