Alnatura Bioland-saksalainen kukkahunaja, 500 g

Hienostuneen mieto ja kukkainen maku

9,29 €

(18,58 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 500 g

Jälleen varastossa alkaen 12. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Kullanhohtoinen väri
  • Luomulaatu
  • Samettisen kermainen koostumus
  • Luomusertifioitu Luomusertifioitu
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomuruusunmarja-hibiskustee, 45 g

Alnatura Bioland-saksalainen kukkahunaja, 500 g 9,29 € (18,58 € / kg)
Alnatura Luomuruusunmarja-hibiskustee, 45 g 1,89 € (42,00 € / kg)
Kokonaishinta: 11,18 €
Kuvaus

Alnaturan saksalainen luomukukkahunaja hurmaa hienostuneen miedolla ja kukkaisella maullaan. Hienovaraisen tuoksunsa ja kermaisen koostumuksensa ansiosta se sopii erinomaisesti leivän päälle sekä ruokien ja juomien makeuttamiseen.

Tuotenro.: XPI-MM-137315
Sisältö: 500 g
EAN: 4104420024588
Valmistajan nro: 137315
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Luomusertifioitu, Vegetaarinen
Ainesosat

Kukkahunaja

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1264 / 302 kj / kcal
rasva 0,1 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,1 g
hiilihydraatit 75 g
  josta sokeri 75 g
kuidut 0,5 g
proteiini 0,4 g
suola 0,01 g
Oikeudelliset tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Bioland-saksalainen kukkahunaja

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder