Alnatura Luomuakaasiahunaja, 500 g

Kaikille hunajan ystäville

8,36 € 9,29 € -10%

(16,72 € / kg, sis. 13,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 500 g

Jälleen varastossa alkaen 12. lokakuuta

Miksi kestää kauemmin?

Miksi kestää kauemmin? Tätä tuotetta ei valitettavasti ole varastossa, mutta saamme sitä pian. Voit tilata nyt – tuote lähetetään sinulle heti saapumisen jälkeen. Sulje

Toimitus maanantaina, 19. lokakuuta mennessä

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 79,90 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Makea tuoksu
  • Hienostuneen lempeä maku
  • Makeuttamiseen ja leivän päälle
  • Vegetaarinen Vegetaarinen

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Alnatura Luomuruusunmarja-hibiskustee, 45 g

Alnatura Luomuakaasiahunaja, 500 g 8,36 € (16,72 € / kg)
Alnatura Luomuruusunmarja-hibiskustee, 45 g 1,70 € (37,78 € / kg)
Kokonaishinta: 10,06 €
Kuvaus

Hunajan ystävät ihastuvat Alnaturan akaasiahunajan makeaan tuoksuun ja hienostuneen lempeään makuun. Herkullinen hunaja levittyy vaaleankeltaisen värinsä ansiosta kauniisti leivälle. Juoksevan koostumuksensa ansiosta se sopii mainiosti myös leivonnaisten, teen ja muiden juomien makeuttamiseen.

Tuotenro.: XPI-MM-129839
Sisältö: 500 g
EAN: 4104420024465
Valmistajan nro: 129839
Merkki: Alnatura
Ravitsemuksen muodot: Kasvissyöjille
Tuotelajit: Elintarvike
Tuotteiden ominaisuudet UUSI: Vegetaarinen
Ainesosat

Akaasiahunaja

Ravintoarvo
Ravintoarvo per 100 g
energia 1256 / 300 kj / kcal
rasva 0,5 g
  josta tyydyttyneet rasvahapot 0,1 g
hiilihydraatit 75 g
  josta sokeri 75 g
kuidut 0,5 g
proteiini 0,5 g
suola 0,01 g
Lakisääteinen virhevastuu & valmistajan tiedot
Vastuullinen elintarvikealan toimija: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Saksa, www.alnatura.de

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Alnatura Luomuakaasiahunaja